fbpx

БАЛИ – ЛЕТО 2019 – Гарантирани поаѓања

АВИОН + АЕРОДРОМСКИ ТАКСИ + ХОТЕЛ + ТРАНСФЕР + 3 ЕКСКУРЗИИ

Бали – Рајскиот остров на боговите. Сместен во југоисточна Азија, на екваторијалниот премин на Индинскиот со Тихиот Океан, Индонезија, овој тропски остров е толку сликовит што на прв поглед ќе ви се чини нереален. Опкружен е со кристално чисто море и долги, бели песочни плажи, додека во внатрошноста владеат џунгли, високи вулкански планински масиви, сликовити локални населби и импресивни оризови тераси. Бали е дестинација и атракција за секој посетител. Плени со богатото историско наследство за кое балижаните се особено горди. Овој народ успеал да ја задржи својата долга верска традиција која се отсликува на секој начин во секојдневниот живот на населението и во архитектурата која изобилува со величенствени храмови и палати.

1 ден СКОПЈЕ – ДЕНПАСАР
Состанок на групата на аеродромот Скопје, два часа пред лет.

2 ден ДЕНПАСАР
Пристигнување во Денпасар (Бали). По завршување на пасошка и царнска контрола се упатуваме кон нашиот хотел на Бали. Слободне време. Ноќевање

3 – 10 ден БАЛИ
Појадок. Слободни денови за индивидуални прошетки, шопинг, капење, сончање или одмор. Вклучени екскурзии (Убавините на Кинтамани – целодневен; Мистичен Источен Бали – целодневен; ОЛЕ ОЛЕ – полудневен). Ноќевање.

11 ден БАЛИ – СКОПЈЕ
Појадок. Одјавување од хотел. Оставање на багажот во хотел. Слободен ден за индивидуални прошетки, шопинг, капење, сончање. Трансфер до аеродром за Лет кон Скопје

12 ден СКОПЈЕ
Пристигнување во Скопје. Крај на програмата

 

ЛЕТО БАЛИ 2019 – ГАРАНТИРАНИ ПОАЃАЊА АВИОН + АЕРОДРОМСКИ ТАКСИ + СМЕСТУВАЊЕ + ТРАНСФЕРИ + ЕКСКУРЗИИ
ХОТЕЛ НА БАЛИ ЦЕНА ПО ЛИЦЕ (ЕУР) НА ПАКЕТ ВО 1/2 ОСНОВЕН ТИП НА СОБА ТРАНСФЕРИ И ВКЛУЧЕНИ 3 ЕКСКУРЗИИ
BB – НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК НОЌЕВАЊА (ПОАЃАЊЕ ВО ДЕН) 9 НОЌИ 18.06 – 27.06 9 НОЌИ 16.07 – 25.07 9 НОЌИ 27.08 – 05.09
THE ASANA KUTA 3* Kuta 949 1099 1029
WINA KUTA 3* Kuta 959 1119 1049
TAMAN AGUNG 3* Sanur 939 1089 1019
IBIS STYLE BENOA NUSA DUA 3* Benoa / Nusa Dua 999 1189 1099
BUMAS HOTEL SANUR 3* Sanur 939 1099 1039
PARIGATA RESORT & SPA 4* Sanur 1029 1239 1159
THE JAYAKARTA 4* Seminyak 1039 1259 1169
THE TANJUNG BEACH RESORT 4* Benoa 1099 1289 1209
GRAND INNA KUTA BEACH 4* Kuta 1129 1409 1309
HOLIDAY INN RESORT BENOA 5* Benoa / Nusa Dua 1149 1449 1329
HOLIDAY INN RESORT BARUNA 5* Kuta / Tuban 1169 1509 1379
THE PATRA BALI RESORT & VILLAS 5* Kuta / Tuban 1169 1449 1319
GRAND MIRAGE RESORT 5* Benoa / Nusa Dua 1259 1519 1419
MELIA BALI VILLAS & SPA 5* Nusa Dua 1399 1939 1739
NUSA DUA BEACH RESORT 5* Nusa Dua 1459 1849 1739
HILTON BALI RESORT 5* Nusa Dua 1439 1899 1719
GRAND HAYATT BALI 5* Nusa Dua 1699 2199 1999

 

Цените вклучуваат:

Повратна авиопнска карта од Скопје со лет на Qatar Airlines со вклучени аеродромски такси.
Сместување во некој од понудените хотели на база 9, ноќевања со појадок, во двокреветна соба.
Повратни трансфери аеродром – хотел – аеродром на Бали.
3 Екскурзии на Бали – 2 целодневни и 1 полудневна
Пречек и асистенција на претставник на партнерот на Аурора за време на престојот на Бали.

Цените не вклучуваат:

Оброци, пијалоци и услуги надвор од програмата.
Патничко здравствено осигурување.
Забелешки:

Цените се во Евра а плаќањето исклучиво во денари, по курс од 62мкд за 1еур.
Цените може да претрпат промени во зависност од тарифите на моментално расположливите места на летовите со QATAR AIRWAYS.
Цените на пакетите се валидни за резервации до 10.02.2019
Пакетите важат за минимум 2 лица со сместување во основен тип на двокреветна соба (“Run of the House”).
Условите за сместување на 3то лице во соба (дете под 12год. или возрасен) како и доплатите за 1/1 соба варираат во зависност од хотелот и истите се на барање.
Виза за Индонезија за сопственици на македонски пасоши не е потребна, доколку се поседува валиден пасош (6месеци+ важност), повратна авионска карта и ваучер.
За резервација потребен е депозит во износ од 50% од вкупната цена на аранжманот, односно најмалку 500еур по лице, а доплата се врши 30дена пред поаѓање.
Итинерер на летање
1 термин
QR 306 17JUN 1 SKPDOH 1245 1840
QR 962 18JUN 2 DOHDPS 0230 1730
QR 963 27JUN 4 DPSDOH 1845 2320
QR 305 28JUN 5 DOHSKP 0655 1115

2 термин
QR 306 15JUL 1 SKPDOH 1245 1840
QR 962 16JUL 2 DOHDPS 0230 1730
QR 963 25JUL 4 DPSDOH 1845 2320
QR 305 26JUL 5 DOHSKP 0655 1115

3 термин
QR 306 26AUG 1 SKPDOH 1245 1840
QR 962 27AUG 2 DOHDPS 0230 1730
QR 963 05SEP 4 DPSDOH 1845 2320
QR 305 06SEP 5 DOHSKP 0655 1115

Прочитано 2521 пати

КОНТАКТ

  • 11-ти Октомври бр. 13, 1400 Велес
  • +389 43 231 221

ОТВОРЕТЕ ЈА НАШАТА
А ОДБЕРЕТЕ ЈА ВАШАТА СТРАНА ЗА ПАТУВАЊЕ !!!

Работно време

Понеделник - петок 09.00 - 19.00

Сабота 09.00 - 13.30

Top