fbpx

ВРАБОТУВАМЕ

Имаме потреба од Travel Agent

Опис на работата

1. Презентација, продажба и реализација на туристички аранжмани и услуги

Пожелни квалификации

Позитивна, отворена, комуникативна и мотивирана личност со желба за работа со луѓе и желба за работа во SAMA Holiday пред сé
Способност за брзо учење и адаптирање, флексибилност и иницијатива
Тимска игра

Што треба да знаеш:

Англиски јазик
Работа со компјутери (Microsoft Office)
Пожелно претходно работно искуство во областа на туризмот

Работен ангажман: Полно работно време

Примања: По договор

 

2. Референт за туристичка комерција – креација, букинг и реализација на туристички аранжмани
Потребни Квалификации: Претходно повеќегодишно работно искуство во областа на туризмот; Високо образование; Одлично познавање на англиски јазик (пожелно и други странски јазици); Одлично познавање на MS Office;  Предност за познавачи на глобални резервациски системи (GDS) во авио-превозот како Амадеус, Галилео; Одлични комуникациски и организациони вештини;

Работен ангажман: полно работно време

Примања: По договор

 

3. Сезонски Travel Agent

-Презентација, продажба и реализација на туристички аранжмани и услуги

Пожелни квалификации

Позитивна, отворена, комуникативна и мотивирана личност со желба за работа со луѓе и желба за работа во SAMA Holiday пред сé
Способност за брзо учење и адаптирање, флексибилност и иницијатива
Тимска игра

Што треба да знаеш:

Англиски јазик
Работа со компјутери (Microsoft Office)
Пожелно претходно работно искуство во областа на туризмот

Работен ангажман: Полно работно време

Примања минимум 18 500 мкд

 

Како да аплицираш:

Испрати го твоето CV и мотивациско писмо на Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.

Subject на email пораката преку која аплицираш треба да биде: Travel Agent 

Најсоодветните кандидати ќе бидат повикани на разговор

Прочитано 7773 пати

КОНТАКТ

  • 11-ти Октомври бр. 13, 1400 Велес
  • Viber & WhatsApp 078 730 777

ОТВОРЕТЕ ЈА НАШАТА
А ОДБЕРЕТЕ ЈА ВАШАТА СТРАНА ЗА ПАТУВАЊЕ !!!

Работно време

Понеделник - петок 08.30 - 17.00

Сабота 09.00-13.00

Top