fbpx

 

Специјална Понуда
HOTEL SREBRNA PLANINA 4*- КОПАОНИК
Понудата е валидна за резервација до 28.02.2023

Цена по лице на ден на база Полупансион

Период Double Room Standart Suite Standart Suite Superior Suite with balcony Standart Aparment Superior Aparment with balcony
Max лица 2 2+1 2+1 2+1 / 2+2 2+2 2+2
02.01-14.02
Детска Недела
67 72 72 78 94 99
15.02-18.02 99 105 105 117 128 144
19.02-28.02
Детска Недела
49 55 50 61 72 78
01.03-31.03
Акција 3+1
Акција 4+1
Акција 5+2
69 73 73 78 83 96

Минимум престој 3 ноќи

Детска Недела:

ГРАТИС престој за 2 деца до 11,99 години во присуство на две полноплатежни лица

Акција
3+1 / 4+1 – За престој од 3 или 4 ноќи , ГРАТИС 1 ноќевање
5+2 – За престој од 5 ноќи, ГРАТИС 2 ноќевања


Во цената е вклучено:
- Појадок и Вечера на база шведска маса (Оброците се служат на база шведска маса, доколку во хотелот престојуваат помалку од 30 лица оброците се организират на по сет-мени)
- Неограничено користење на Спа центар (внатрешен базен, сауна, џакузи, солена соба, парна бања...)
- Надворешен Паркинг;
- Tрансфер до ски центарот (термини истакнати на рецепција)
- Ски Гардеробер;
- 10% попуст на Ски Училиште;
- Baby Cot (на барање)
- Игротека за деца;
- Wi-Fi низ цел хотел;

Во цеата не е вклучено:
- Туристичка такса 1,20€ по лице на ден; Деца од 7-12 години плаќаат 0,70€ по лице на ден; Деца до 6,99 години 0,20€ (наплата во агенција)

Услови за деца:
- Деца до 6,99 години во присуство на две полноплатежни лица ГРАТИС;
- Деца 7-11,99 години 17,50€ по лице на ден во присуство на две полноплатежни лица;
- 3-то и 4-то возрасно лице доплаќаат 35€ по лице на ден;

Политика за откажување:
- 100% од вкупната вредност на резервацијата ќе биде наплатена доколку се откаже резервација 21-0 дена пред почетокот на аранжманот.
- Доколку се напушти хотелот предвреме Хотелот не дозволува поврат на неискористени средства.
- Промени на анаржманот не се дозволени за време на престојот во Хотелот.

Услови за резервација:
- За резервација е потребно 50% од вкупната цена на аражманот се уплаќа веднаш, остатокот од сумата на 15 дена пред почетокот на аранжманот
- Цените се дадени во EUR, плаќањето се врши во денарска противредност по курс 1€=61,8 Денари.

Oпис на сместување:
- Standart Room – се состои од 1 просторија со брачен кревет или 2 редовни легла.Овој тип соби не располага со балкон.
- Standart Suite – се состои од 1 простоја каде што има брачен кревет + софа на развлекување и не располга со балкон.
- Standart Aparment - се состои од 2 простории. Една просторија спална соба, втора просторија дневна соба со тросед на развлекување.Овој тип на соби не располага со балкон.
- Superior Suite with Terrace – соба со брачен кревет + софа на разлекување за едно лице. Овој тип соби располаагаат со балкон.
- Superior Aparment with balcony – Aпартмот се состои од 2 простории. Една просторија спална соба со брачен кревет, втора соба дневна каде имаа тросед на развлекување за две лица.Овој тип на соби располгага со балкон.
- Standart Suite Blok B- Eдна просторија со брачен кревет + софа на разлкевуање за две лица.Овој тип на соба не располага со балкон.
- Superior Suite Blok B – Една просторија со брачен кревет + софа на разлекување максимум 2 лица. Овој тип на соби располага со балкон.
* Сите типови на соби имаат топла врска со спа центар и ресторанот.

Прочитано 902 пати

КОНТАКТ

  • 11-ти Октомври бр. 13, 1400 Велес

ОТВОРЕТЕ ЈА НАШАТА
А ОДБЕРЕТЕ ЈА ВАШАТА СТРАНА ЗА ПАТУВАЊЕ !!!

Работно време

Зима 2023

Понеделник - петок 09.00 - 18.00

Сабота 09.00-14.00

Top