fbpx

Вила Рошела – Саранда

 • Понудата е објавена на 01/04/2024

Вила Рошела Саранда А кат – (10 м од море) е сместена во најатрактивниот дел од Саранда, во непосредна близина на плажата Деми. Вилата Рошела нуди сместување во 1/2 и 1/3 соби од А категорија, како и пространи апартмани (Б категорија) опремени со кујна, фрижидер, бесплатен WiFi, скара, градина. Вилата нема свој сопствен паркинг, но дозволено е да се паркира на пат пред вилата, доколку има можност. Секоја единица е опремена со големи тераси со поглед на море, сателитска ТВ со рамен екран, приватна бања со када или туш, фен и тоалет. За дополнителна погодност, за сите гости на вилата, им обезбедуваме појадок ВКЛУЧЕН ВО ЦЕНА. Покрај квалитетот на самото сместување, близината на плажата, кафетериите, рестораните и многуте продавници, ќе уживате во прекрасниот поглед на море и магичниот залез на сонцето, кој во Саранда е навистина романтичен.

GPS координати 39.867954273563235, 20.015351286159728

Попусти за рана уплата :
-10% до 15/04/2024

Термин/Услуга 1/2 соба 1/3 соба 1/2+1 студио 1/4 апартман Напомена
01.06.-08.06.2024 169 189 209 229 ПРОМО
08.06.-15.06.2024 199 219 239 259 ПРОМО
15.06.-22.06.2024 269 289 309 339  
22.06.-29.06.2024 309 329 349 379  
29.06.-06.07.2024 359 379 399 429  
06.07.-13.07.2024 389 409 429 459  
13.07.-20.07.2024 449 469 489 519  
20.07-27.07.2024 449 469 489 519  
27.07-03.08.2024 449 469 489 519  
03.08.-10.08.2024 449 469 489 519  
10.08-17.08.2024 449 469 489 519  
17.08-24.08.2024 419 439 489 489  
24.08.-31.08.2024 379 399 419 449  
31.08.-07.09.2024 269 289 309 339 ПРОМО
07.09.-14.09.2024 199 219 239 269 ПРОМО
 • Цените се дадени по соба/АПП за 7 ноќи СО ВКЛУЧЕН ПОЈАДОК во Еур за уплата исклучиво во МКД по курс 62 ден/Еур.
 • Студијата и апартманите се опремени со комплетна кујна, фрижидер и тераси, а собите имаат само фрижидер.
  Автобуски превоз преку Грција со доплата: Скопје, Велес, Охрид, Струга, Ресен 65 Еур. Штип 80 Еур.
  Битола и Прилеп 55 Еур/лице. Деца 2-12 години -10 Еур од цената за возрасен.
 • За уплата на 2 или повеќе темини одобруваме 7% попуст. Попустите не може да се комбинираат.
 • Термините обележани со црвено се промо и не подлежат на попуст.
 • Туристичката такса се плаќа на рецепција.

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Саранда и Ксамил преку Грција:
Скопје (Дрводекор) -Трансфер до Битола 65 € по лице
Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес – 80€ по лице
Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) – 65 € по лице
Деца од 2-11,99год: -10еур од цената на возрасен

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Саранда и Ксамил преку Грција:
Битола (Транскоп на перон ) – 55€ по лице
Прилеп (бензинска пумпа Luk Oil) – Трансфер до Битола – 55€
Струга (Хотел Дрим)- Трансфер до Битола – 65€ по лице
Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола -65€ по лице
Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола -65€ по лице
Деца од 2-11,99год: -10еур од цената на возрасен

Време на поаѓање за КСАМИЛ (СЕ ПАТУВА ПРЕКУ ГРЦИЈА)
00:00 h Скопје (Дрводекор) – Трансфер
00:45h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) – Трансфер
00:00h Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер
01:30h Кавадарци (бензинска пумпа Макпетрол, Дреново) – Трансфер
02:20 h Прилеп (бензинска пумпа Лук Оил) – Трансфер
03:00 h Битола (Автобуска станица Транскоп – на перон)
02.00h Ресен (спроти автобуска станица)–Трансфер
01:30h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер
01.15h Струга (Хотел Дрим) –Трансфер
01:45h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) – Трансфер

Релациите кои се наведени како ТРАНСФЕР се реализираат со патнички возила или комбе
Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус.

 

КОНТАКТ

 • 11-ти Октомври бр. 13, 1400 Велес

ОТВОРЕТЕ ЈА НАШАТА
А ОДБЕРЕТЕ ЈА ВАШАТА СТРАНА ЗА ПАТУВАЊЕ !!!

Работно време

Пролет 2024

Понеделник - петок 09.00 - 19.00

Сабота 09.00-14.45

Top