fbpx

Kalogria Beach Peloponnese е хотел кој се наоѓа на песочната плажа на западниот брег на Ахаја, на влезот во Коринтскиот Залив. Хотелот има поглед на златниот брег на западниот Пелопонез, со поглед на островите Кефалонија и Закинтос. Се наоѓа под познатото пристаниште Килини, од каде што тргнуваат траекти за споменатите острови. Околината на хотелот е главно напуштена, а има и многу зеленило. Регионот е познат по своето големо езеро и природен резерват. хотелот Kalogria Beach Peloponnese на своите гости им нуди сеопфатна услуга, додека сместувањето може да биде и во семејни апартмани, во кои можат да се сместат четири возрасни лица.

Оброци: појадок, ручек и вечера - шведска маса (all inclusive).

СОДРЖИНА:
рецепција, ресторан, лоби бар, градина, базен, wifi интернет

СОДРЖИНА НА СОБАТА:
бања, клима, ТВ, телефон, мини фрижидер, балкон со масичка за седење

Линк од хотел: KALOGRIA BEACH 4* ACHAIA

ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 30.04.2024 10% ПОПУСТ

KALOGRIA BEACH 4* ACHAIA
ЦЕНИ ЗА ЛИЦЕ НА ДЕН ВО ЕВРА – СЕ ВКЛУЧЕНО
10 01.06-15.06
20.09-30.09
16.06-30.06 01.07-31.07 16.07-31.07 01.08-25.08 26.08-31.08 01.09-19.09
Standard Room 75 87 104 116 127 116 98
Трето лице 70% 70% 70% 70% 70% 70% 70%
1 дете од 0-11.99 год. Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис
Superior Room 81 93 110 122 133 122 104
Трето лице 70% 70% 70% 70% 70% 70% 70%
1 дете од 0-11.99 год. Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис
Family Room (за соба) 231 254 289 312 335 289 254
Трето лице Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис
Четврто лице Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис
1 дете од 0-11.99 год. Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис
1 дете од 0-11.99 год. Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис
Standard Room Bunk Bed (за соба) 185 208 231 266 300 266 208
1 дете од 0-11.99 год. Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис
1 дете од 0-11.99 год. Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис
Stayover tax 7 EUR за соба на ден, се плаќа на лице место
ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1 ЕУР =62 МКД
УПЛАТА 50% ВЕДНАШ И 50% 21 ДЕН ПРЕД ПРИСТИГНУВАЊЕ

  • Локација:
Прочитано 2601 пати

КОНТАКТ

  • 11-ти Октомври бр. 13, 1400 Велес

ОТВОРЕТЕ ЈА НАШАТА
А ОДБЕРЕТЕ ЈА ВАШАТА СТРАНА ЗА ПАТУВАЊЕ !!!

Работно време

Пролет 2024

Понеделник - петок 09.00 - 19.00

Сабота 09.00-14.45

Top