fbpx
ARISTOTELES HOLIDAY RESORT & SPA 4*, Ouranopolis ARISTOTELES HOLIDAY RESORT & SPA 4* Хотели Грција лето 2024

ЛОКАЦИЈА: Овој прекрасен хотелски комплекс се наоѓа на многу живописна локација, на само неколку минути возење од Света Гора и нејзините манастири, на околу 3 километри од традиционалното грчко рибарско село и пристаниште Уранополис. Изграден е во форма на амфитеатар на површина од 45.000 m², од каде има прекрасен поглед на Светата земја. Се наоѓа преку улицата од плажата (околу 100 m), до која се стигнува со подземен премин.

СОДРЖИНИ: рецепција, сеф, базен, детски базен, внатрешен базен , лежалки и чадори покрај базен (бесплатно) и на плажа, крпи за плажа (со депозит), мини маркет, ТВ соба, кафетерија, конгресен центар со капацитет до 1000 луѓе, мини клуб и игралиште за деца, забави и вечери со грчка музика и скара, диско клуб, фитнес, тенис, игралишта за кошарка и одбојка, мал воден парк (доплата), спортови на вода, ресторан , таверна, главен бар, бар покрај базен, бар на плажа, СПА центар (хидромасажа, амам, сауна, џакузи, фризер, салон за убавина) - се доплаќа, WIFI интернет во заедничките простории, паркинг, погоден за лица со посебни потреби...

СОБИ: Сите хотелски соби имаат бања, фен, клима, сателитска ТВ, радио, телефон, фрижидер и тераса со поглед на море или заднина (рид).
Стандардна соба со поглед на градина
Околу 16 м2, лоциран на горното ниво (пристап по скали), има брачен кревет или 2 посебни кревети. Наменет за 2 лица.
Стандардна соба со поглед на море
Околу 16 м2 се наоѓаат на рид (пристап по скали), со поглед на море. Француски кревет или 2 посебни кревети. Наменет за 2 лица.
Супериор соба со поглед на море
Супериорните двокреветни соби се 30-35 m² со еден брачен кревет и еден кауч, наменети за 2 возрасни и 1 дете.
Фамилијарен апартман
Околу 40-45 m². Имаат две спални соби, во првата соба има 2 посебни кревети (во некои соби има кауч/тросед) и спална соба со брачен кревет одвоена со врата.
Мезонета
Околу 40-45 m², дуплекс. На пониско ниво. Има брачен кревет и 2 посебни кревети (во некои соби кауч/тросед или посебен кревет) 15-минутна масажа за гости над 18 години (еднаш за време на престојот). Пијалок за добредојде.
Вид на дополнителен кревет - софа/фотелја/кревет на преклоп.

Линк до хотел: ARISTOTELES HOLIDAY RESORT&SPA **** OURANOUPOLIS


ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 31.05.2024 10% ПОПУСТ ЗА ПРЕСТОЈ ВО ПЕРИОД ОД 14.05 ДО 22.05.2024 И ОД 26.05 ДО 01.06.2024

ARISTOTELES HOLIDAY RESORT&SPA **** OURANOUPOLIS www.aristoteles.gr
ЦЕНИ ЗА ЛИЦЕ НА ДЕН ВО ЕВРА –СЕ ВКЛУЧЕНО
4 01.05-20.05
30.09-31.10
21.05-30.06
09.09-29.09
01.07-04.08
26.08-08.09
05.08-25.08
Double Standard 54 68 80 95
Double Standard Sea View 60 73 85 101
Double Superior 66 80 92 108
1 дете од 2-11.99 г. Гратис Гратис Гратис Гратис
Triple Superior 70 83 97 115
Трето лице 80% 80% 80% 80%
1 дете од 2-11.99 г. Гратис Гратис Гратис Гратис
2 дете од 2-11.99 г. 50% 50% 50% 50%
Family Room Garden View
( minimum 3 adults)
79 92 110 139
Трето лице 75% 75% 75% 75%
Четврто лице 75% 75% 75% 75%
1 дете од 2-11.99 г. Гратис Гратис Гратис Гратис
2 дете од 2-11.99 г. 50% 50% 50% 50%
Maisonette
( minimum 3 adults)
90 109 146 168
Трето лице 75% 75% 75% 75%
Четврто лице 75% 75% 75% 75%
1 дете од 2-11.99 г. Гратис Гратис Гратис Гратис
2 дете од 2-11.99 г. 50% 50% 50% 50%
Single Room 86 108 135 162
Минимум престој 3 4 5 5
Опис: целосно климатизиран,бар на плажа,арт шоп,ресторан,таверна,бар,пул бар,базен,детски базен,хидромасажа,мини маркет,тенис, кошарка,сеф,видео игри,анимација,мини клуб, таверна, бус, СПА центар,затворен базен
Соби: клима,телефон,ТВ,мини бар,балкон
Stayover tax 3 EUR по соба на ден , се плаќа на лице место
ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1 ЕУР =62 МКД
More than 21 days Free cancelation
21 to 14 days prior to arrival One (1) night cancellation fee
12 to 7 days prior to arrival Two (2) nights cancellation fee
6 to 1 days prior to arrival Three (3) nights cancellation fee
NON SHOW Full amount of booking will be required
УПЛАТА 50% ВЕДНАШ И 50% 21 ДЕН ПРЕД ПРИСТИГНУВАЊЕ

  • Локација:
Прочитано 13537 пати

КОНТАКТ

  • 11-ти Октомври бр. 13, 1400 Велес

ОТВОРЕТЕ ЈА НАШАТА
А ОДБЕРЕТЕ ЈА ВАШАТА СТРАНА ЗА ПАТУВАЊЕ !!!

Работно време

Пролет 2024

Понеделник - петок 09.00 - 19.00

Сабота 09.00-14.45

Top