fbpx

HOTEL SLOVENSKA PLAZA 4* BUDVA

СЛОВЕНСКА ПЛАЖА“ 3*/4*

за престој до 10.07. (вклучено) и од 15.09 - до крајот на сезоната.
Специјални попусти за деца во двокреветна соба:
- едно дете до 10 години на заеднички кревет (дели кревет со возрасни) - бесплатно;
- едно дете од 2 до 12 години на дополнително легло - 50% попуст

Цените се дадени по лице на ден на база Полупансион

Тип на Соба Aприл
Мај
Октомври
Jуни
Септември
Jули
Август
1/2 Standart Room 45€ 62€ 76€
1/1 Single Room 63€ 92€ 122€
Studio Standart 49€ 68€ 83€
Apartment Standart 50€ 70€ 87€
1/2 Premium Room 47€ 64€ 81€
1/1 Signle Premium Room 65€ 95€ 129€
Studio Premium 51€ 70€ 88€
Aparment Premium 53€ 72€ 92€

Услови за деца:
- Прво дете 2-6,99 години на доп.легло во 1/2+1 Standart Room или 1/2+1 Studio Standart 50% попуст;
- Прво дете 7-11,99 години на доп.легло во 1/2+1 Standart Room или 1/2+1 Studio Standart 30% попуст;
- Две деца 2-11,99 години на дополнилтено легло (деца на заедночно легло) во 1/2+1 Standart Room или 1/2+1 Studio Standart 50% попуст;
- Aпартман 2+2 за три возрасни лица се наплаќаат 3 полни цени;
- Aпартман 2+2 за четири возрасни лица (3-то и 4-то лице) имат по 10% попуст;
- Aпартман 2+2 во случај 3 возрасни + 1 дете 2-11,99 години, трето возрасно лице има 10% попуст а дете (2-6,99 години 50% попуст или 7-11,99 години 30% попуст)
- Апартман 2+2 - 2 возрасни + 2 деца до 6,99 години деца 50% попуст;
- Aпартман 2+2 – 2 возрасни + 2 деца 7-11,99 години 30% попуст;
- Aпартман 04: 2 возрасни + 2 деца, 3 возрасни + 1 дете, 4 возрасни лица;
- Во овој тип на апаартман не се одобрува попуст за возрасни лица.Мин.наплата 3,4 коефициент
- 2 возрасни + 2 деца 2-11,99 години, се одобрува 30% попуст.

Доплати:
- Доплата за ручек 12€ по лице на ден;
- Доплата за All Inclusive 18€ по лице на ден;
- Трето возрасно лице на дополнително легло 10% попуст во Standart Room и Studio Standart
- Baby Cot 7€ на ден (задолжителна претходна резервација);
- Tуристичка такса и хотелско осигурување 1,50€ по лице на ден; Деца 12-18 години 1€ по лице на ден; Деца до 11,99 години плаќат само 0,50€ по лице на ден;

Напомена:
- Цените се дадени во ЕУР, плаќањето се врши исклучиво по курс 1€=62 Денари;
- За резервација 30% при резервација остаток 21 ден пред тргнување;
- Минимум престој 3 ноќи

Прочитано 4349 пати

КОНТАКТ

  • 11-ти Октомври бр. 13, 1400 Велес

ОТВОРЕТЕ ЈА НАШАТА
А ОДБЕРЕТЕ ЈА ВАШАТА СТРАНА ЗА ПАТУВАЊЕ !!!

Работно време

Пролет 2024

Понеделник - петок 09.00 - 19.00

Сабота 09.00-14.45

Top