fbpx

HOTEL SLOVENSKA PLAZA 3* BUDVA

 

СЛОВЕНСКА ПЛАЖА“ 3*/4*

за престој до 10.07. (вклучено) и од 15.09 - до крајот на сезоната.
Специјални попусти за деца во двокреветна соба:
- едно дете до 10 години на заеднички кревет (дели кревет со возрасни) - бесплатно;
- едно дете од 2 до 12 години на дополнително легло - 50% попуст

Цените се дадени по лице на ден на база Полупансион

Тип на Соба Aприл
Мај
Октомври
Jуни
Септември
Jули
Август
1/2 Standart Room 40€ 54€ 67€
1/1 Single Room 56€ 81€ 107€
Studio 45€ 59€ 73€
Apartment 46€ 62€ 76€

Услови за деца:
- Прво дете 2-6,99 години на дополнително легло во 1/2+1 соба или 1/2+1 Студио 50% попуст;
- Прво дете 7-11,99 години на дополнително легло во 1/2+1 соба или 1/2+1 Студио 30% попуст;
- Две деца 2-11,99 години на дополнилтено легло (деца на заедночно легло) во 1/2+1 соба или 1/2+1 Студио 50% попуст;
- Aпартман 2+2 за три возрасни лица се наплаќаат 3 полни цени;
- Aпартман 2+2 за четири возрасни лица (3-то и 4-то лице) имат по 10% попуст;
- Aпартман 2+2 во случај 3 возрасни + 1 дете 2-11,99 години, трето возрасно лице има 10% попуст а дете (2-6,99 години 50% попуст или 7-11,99 години 30% попуст)
- Апартман 2+2 - 2 возрасни + 2 деца до 6,99 години деца 50% попуст;
- Aпартман 2+2 – 2 возрасни + 2 деца 7-11,99 години 30% попуст;
- Aпартман 04: 2 возрасни + 2 деца, 3 возрасни лица + 1 дете, 4 возрасни лица;
- Во овој тип на апартман не се одобрува попуст; Минимум коефициент 3,4.
- За Деца 2-11,99 години, во присуство на 2 возрасни лица се одобрува 30% попуст;

Доплати:
- Доплата за ручек 12€ по лице на ден;
- All Inclusive 18€ по лице на ден; (не важи на плажа)
- Трето возрасно лице на дополнително легло 10% попуст во Standart Room и Studio
- Baby Cot 7€ на ден (задолжителна претходна резервација);
- Tуристичка такса и хотелско осигурување 1,50€ по лице на ден; Деца 12-18 години 1€ по лице на ден; Деца до 11,99 години плаќат само 0,50€ по лице на ден;

Напомена:
- Цените се дадени во ЕУР, плаќањето се врши исклучиво по курс 1€=62 Денари;
- За резервација 30% при резервација остаток 21 ден пред тргнување;
- Минимум престој 3 ноќи


 

 

Прочитано 4231 пати

КОНТАКТ

  • 11-ти Октомври бр. 13, 1400 Велес

ОТВОРЕТЕ ЈА НАШАТА
А ОДБЕРЕТЕ ЈА ВАШАТА СТРАНА ЗА ПАТУВАЊЕ !!!

Работно време

Пролет 2024

Понеделник - петок 09.00 - 19.00

Сабота 09.00-14.45

Top