fbpx

Хотел Фонтана се наоѓа во Врњачка Бања, блиску до Врњачка река, прекрасниот парк и шеталиштето.На гостите им е на располагање ресторан, кафуле и лоби бар, потоа сала за конференции и модерен Wellness & Spa центар. Гостите на хотелот можат да ги користат спа центарот 3 часа на ден.Околината на хотелот Фонтана е погодна за возење велосипед, кој можете да го изнајмите во хотелот.
СОДРЖИНА:рецепција, лоби бар, главен ресторан, a la carte ресторан, конференциска сала, велнес и спа центар, фитнес центар, лифт, wi-fi интернет, паркинг
Сместување:хотелот располага со 212 сместувачки единици, од кои 175 соби и 37 апартмани од кои некои се приспособени за лица со посебни потреби.. Сите се опремени со бања, крпи, фен, мини-бар, електричен чајник, клима, сеф, телефон, ТВ, балкон.

Цена по лице 3 НОЌИ
30.12.2023 - 02.01.2024
4 НОЌИ
29.12.2023 - 02.01.2024
5 НОЌИ
29.12.2023 - 03.01.2024
Superior DBL room 525€ 568€ 615€
Family Studio Standard
Superior Apartment
570€ 608€ 665€
Premier Apartment 600€ 668€ 740€

Во цената на пакетот е вклучено:
- Сместување во избрана сместувачка единица со услуга ноќевање со појадок
- Свечена вечера на 31.12. и 01.01. со музичка програма. Шампањ на полноќ. Пијалоците за време на свечените вечери не се вклучени во цената.
- 31.12. гостите ги забавува Милан Динчиќ Динча во придружба на неповторливиот бенд Буцолиќи, Габриела Пејчев и Ивана Димковски.
- 01.01.гостите ги забавува Милена Ќераниќ во придружба на бендот Буцолиќи, Бобан Здравковиќ, Габријела Пејчев и Ивана Димковски.
- Користење на Wellness & Spa центарот, еден влез дневно.
- Користење на игротека за деца до 9 годишна возраст
- Користење на фитнес центарот на хотелот

Во цената на пакетот не е вклучено:
- Туристичка такса и хотелско осигурување изнесува 1,60 € по лице на ден
- Паркинг 500,00 rsd на ден. Постои можност за резервација во зависност на достапноста.
- Креветче за бебе 500,00 rsd / ден (се плаќа на лице место)
- Доплата за собa со тераса 10€ на ден - на барање
- Пијалоци за време на свечените вечери

ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ:
* Децата имаат право на попуст кога се придружени од две лица кои целосно плаќаат:
- Деца до 3 години престојуваат бесплатно, при сместување во заеднички кревет со родителите (максимум едно дете во супериор соби) или дополнителен кревет во апартмани. (немаат столче во ресторанот за време на свечените вечери на 31.12.2023 и 01.01.2024.)
- Деца од 3-12 години плаќаат 50% од цената на пакетот, ги имаат сите услови на пакетот и спијат на дополнително легло во апартман.

Прочитано 438 пати

КОНТАКТ

  • 11-ти Октомври бр. 13, 1400 Велес

ОТВОРЕТЕ ЈА НАШАТА
А ОДБЕРЕТЕ ЈА ВАШАТА СТРАНА ЗА ПАТУВАЊЕ !!!

Работно време

Зима 2024

Понеделник - петок 09.00 - 19.00

Сабота 09.00-14.45

Top