fbpx

Вила ЗАФИРИЈА се наоѓа во мирен дел на само неколку минути од центарот и на 150 метри од плажа. Реновирана во 2019 година и истата располага со двокреветни студија, трокреветни студија и апартмани и четворокреветни студија и апартмани кои се наоѓаат на приземје, прв и втор кат. Секое студио/апартман е опремено со мини кујна, бања, балкон, ТВ, WiFi - од 01 Јуни и клима уред, вклучен во цената.

ПОПУСТ - 10% за комплетни уплати до 28.04.2023

Цените се однесуваат за наем на студио / апартман 7 ноќевања

Термин Број ноќевања 1/2 СТД 1/3 СТД 1/4 СТД 1/3 АПП 1/4 АПП
21.05 7 ноќи 120€ 120€ 150€ 130€ 150€
28.05 7 ноќи 150€ 180€ 200€ 180€ 220€
4.06 7 ноќи 200€ 220€ 230€ 230€ 260€
11.06 7 ноќи 270€ 300€ 310€ 300€ 350€
18.06 7 ноќи 300€ 330€ 350€ 350€ 420€
25.06 7 ноќи 320€ 350€ 360€ 370€ 450€
2.07 7 ноќи 340€ 370€ 390€ 390€ 470€
9.07 7 ноќи 370€ 390€ 430€ 430€ 490€
16.07 7 ноќи 400€ 430€ 470€ 470€ 550€
23.07 7 ноќи 400€ 430€ 470€ 470€ 550€
30.07 7 ноќи 400€ 430€ 470€ 470€ 550€
6.08 7 ноќи 400€ 430€ 470€ 470€ 550€
13.08 7 ноќи 400€ 430€ 470€ 470€ 550€
20.08 7 ноќи 380€ 390€ 430€ 440€ 500€
27.08 7 ноќи 320€ 350€ 360€ 370€ 420€
3.09 7 ноќи 280€ 320€ 330€ 320€ 350€
10.09 7 ноќи 220€ 230€ 240€ 230€ 270€
17.09 7 ноќи 160€ 180€ 180€ 180€ 230€
24.09 7 ноќи 120€ 120€ 150€ 130€ 150€
НАПОМЕНИ:

Цените се дадени за наем на студио или апартман за 7 ноќевања.
Доплата за туристичка такса 0,50 евра по студио/апартман на ден, се плаќа во објектот.
Цените се изразени во евра, уплатата е исклучиво во денараска противвредност (1 евро = 62,00 мкд).
За уплата на два последователни термини, одобруваме 10% попуст на вториот термин. Попустот важи само на редовни цени.
Патничкото осигурување е задолжително и НЕ е вклучено во цената.
Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на ultra first или last minute понуда да ги објави и продаде слободните капацитети по цени кои се разликуваат од оние кои се веќе објавени во ценовникот. Лицата кои го уплатиле аранжманот по ценовник немаат право на надомест на средства за разликата во цена.
Попустите НЕ можe да се комбинираат меѓу себе, на промотивните цени НЕ следува попуст, попуст за рано букирање и за две смени НЕ може да се комбинира.
Важечка е резервацијата со авансна уплата од 30% од вкупниот износ на аранжманот. Целосна доплата на аранжманот се врши 10 дена пред поаѓање. Усни и телефонски резервации се невалидни и неважечки.
Во студио/апартман дозволено е сместување на лица согласно бројот на кревети. Над дозволениот број, може, на дополнително барање да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со двајца возрасни.
Бројот на лица кои се сместуваат во собите треба да е соодветен на лицата наведени во ваучерот кој го издава организаторот на патувањето.
Термините во табелата се денови на започнување на аранжманот.
Превземање на собите е по 14 часот - локално време, а напуштање на истите е до 09:00 часот.
По завршување на вашето летување должни сте да го оставите студиото/апартманот во чиста состојба. Во случај на причинета материјална штета за време на престојот, корисникот ја надоместува штетата на сопственикот на лице место.
Во цената на аранжманот каде што е вклучено користење на клима уред, сопственикот има право да реагира и да ја скрати оваа услуга доколку го оставате клима уредот вклучен додека сте надвор од собата.
Организаторот не одговара за квалитетот на интернет конекцијата во местото и објектот на престој.
Секој патник има обврска и е задолжен да води грижа за важноста и исправноста на патните исправи, поради кои НЕ можe да се откаже аранжманот или да се промени термин на резервацијата.

Цена за превоз:
Превоз за возрасен 45€ / Еден правец 35€
деца до 12 години 35 € / Еден правец 30 €
Дете до 2 години (без седиште) – бесплатно

Датумот во табелата е термин на тргнување, состанок на група половина час пред наведеното време. Агенцијата го задржува правото за промена на времето и местото на поаѓање. Патникот е должен минмум 24 часа (еден ден) пред секое поаѓање да се информира за потврда за времето и местото на поаѓање.

 

Прочитано 7055 пати

КОНТАКТ

  • 11-ти Октомври бр. 13, 1400 Велес

ОТВОРЕТЕ ЈА НАШАТА
А ОДБЕРЕТЕ ЈА ВАШАТА СТРАНА ЗА ПАТУВАЊЕ !!!

Работно време

Лето 2023

Понеделник - петок 09.00 - 19.00

Сабота 09.00-14.45

Top