fbpx

Локација: - 43.285563, 20.813999

http://www.vilakopaonik.com  

Новоизградена зграда на Копаоник, која ги пречека своите први гости во декември 2016 година. Опкружена со борови дрвја и сместена во срцето на туристичкиот центар Копаоник, вилата со најубаво име на планината е вистинскиот избор за секој што сака да го помине годишниот одмор во мирен зимски амбиент и сепак повторно во центарот на сите настани. Современ, висококвалитетен објект ќе им обезбеди комфорт на сите гости.
Скијачката патека Караман Гребен е оддалечена околу 250 м од шумскиот пат, од почетната точка на жичарницата Караман Гребен на околу 250 метри и од главниот влез во хотелот Гранд и Спа на околу 100 м.
Ресторани - Во рамките на Вилата Звончица има ресторан a la carte каде што е можно да се доплати за полупансион.

Вила Звончица – Копаоник
10% попуст за уплата до 30.09.2021
Цените се дадени по СОБА на ден на база НАЕМ
Помал број на ноќи исклучиво на барање!
Тип на сместување Капацитет на соба 19.12-26.12 26.12-23.01 23.01-27.02 27.02-06.03 06.03-20.03 20.03-27.03
Минимум престој 7 7 7 7 7 7
1+1 Студио 2 405€ 566€ 505€ 425€ 425€ 425€
Апартман 1 4 657€ 840€ 657€ 657€ 658€ 658€
Апартман 2 6 688€ 860€ 708€ 688€ 688€ 688€
Апартман 3 8 708€ 910€ 765€ 708€ 708€ 708€
ВИП Апартман 5 960€ 1.21€ 1.01€ 1.01€ 960€ 960€
Петар Пан Апартман 7 1.02€ 1.31€ 1.31€ 1.31€ 1.31€ 1.31€

 

Во цената е вклучено:
- Наем на Студио / Апартман
- Користиње на Ски Гардеробер
- Секојдневно одржување
- Рецепција 24/7

Во цената не е вклучено:
- Туристичка тасак 1€ по лице на ден за возрасни; Деца од 7-15 години 0,70€ по лице на ден; Деца до 7 години ГРАТИС
- Хотелско Осигурување 0,20€ по лице на ден
- Доплатите се вршат при резервација (во агенција)

Опис на сместување:
- Студио 1+1 (мах 3 лица) – 1 просторија со 2 софи на развлекување 19 m²
- Aпатман 1 (мах 4 лица) – 2 простории, спална соба со француски лежај, дневна соба една софа на разлекување до 25 m²
- Апартман 2 (маx 6 лица) – 2 простории, спална соба со француски лежај, дневна соба 2 софи на развлекување квадратура до 35 m²
- Aпартман 3 (мах 8 лица) – 2 простории, спална соба со француски лежај, дневна соба со 3 софи на развлекување крадратура до 40 m²
- ВИП Апартман (мах 5 лица) – Две спални соби со француски лежај, дневна соба со аголна гарнитура, квадратура 40-50 m²
- Петар Пан Апартман (маx 7 лица) – Две спални соби со француски лежај, во галерија софа на развлекување и дневна соба со аголна гарнитура.

Прочитано 122 пати

КОНТАКТ

  • 11-ти Октомври бр. 13, 1400 Велес
  • Viber & WhatsApp 078 730 777

ОТВОРЕТЕ ЈА НАШАТА
А ОДБЕРЕТЕ ЈА ВАШАТА СТРАНА ЗА ПАТУВАЊЕ !!!

Работно време

Работно време Октомври -Март

Понеделник - петок 09.00 - 17.00

Сабота 09.00-13.30

Top