fbpx

Интерхотел 4* – Сандански

СОПСТВЕН ПРЕВОЗ ЦЕНИ

Двокреветна соба стандард : 33€ по лице – ноќевање со појадок
Двокреветна соба делукс : 38€ по лице – ноќевање со појадок

ПРОГРАМА ПАКЕТ БУС

08-ми Март : САНДАНСКИ
Интер Хотел Сандански 4*

 Прв ден : 08.03.2019
Состанок на групата. Поаѓање кон Сандански во договореното време. Се патува преку граничен премин Ново Село. Пристигнување во Сандански. По пристигнувањето сместување во хотелот. Слободно време, можност за користење на СПА центарот. Ноќевање.

 Втор ден : 09.03.2019
Појадок. Слободно време за индивидуални активности, можност за користење на СПА центарот или индивидуална прошетка во градот. Можност за факултативна 8-мо Мартовска вечера. Ноќевање.

 Трет ден : 10.03.2019
Појадок. Напуштање на хотелот до 12.00 ч. (локално време). Во 12.30 часот (локално време), поѓање кон месноста Рупите (храмот – света Петка и гробот на најпознатата пророчица –Баба Ванѓа каде е и погребана). По посетата поаѓање за Македонија (попатни одмори, царински формалности) пристигнување во Битола во вечерните часови.

 

Двокреветна соба СТАНДАРД – 96 € по лице за 2 ноќевања со појадок и превоз
Двокреветна соба ДЕЛУКС – 106 € по лице за 2 ноќевања со појадок и превоз

Цената е по лице за пакет и вклучува :
 Превоз до наведената дестинација
 2 ноќевања со појадок
 Користење на сауна, парна бања, фитнес центар
 Користење затворен базен со минерална вода од 33⁰С (полуолимписки размери)
 Користење на отворен базен со минерална вода од 33⁰С
 Користење на отворен термален базен со минерална вода 38⁰С
 Безжичен интернет во целиот хотел
 Паркинг
 Детско катче со аниматор
 Туристичка такса
 Попатна посета на гробот на Баба Ванѓa
 Професионална организација

ВО ЦЕНАТА НЕ Е ВКЛУЧЕНО:
• Доплата за организирана 8-мо Мартовска вечера - 15€
• Патничко здравствено осигурување – 150 ден.
• Можност за дoплата за полупансион 12€ по лице на ден, без пијалoци

Прочитано 162 пати

КОНТАКТ

  • 11-ти Октомври бр. 13, 1400 Велес
  • +389 43 231 221

ОТВОРЕТЕ ЈА НАШАТА
А ОДБЕРЕТЕ ЈА ВАШАТА СТРАНА ЗА ПАТУВАЊЕ !!!

Работно време

Понеделник - петок 09.00 - 19.00

Сабота 09.00 - 13.30

Top