fbpx


Рим - Можеби многу одамна веќе не е “caput mundi” – главен град на светот, но Рим е Вечниот град, каде што модерното и старото, минатото и сегашноста одат рака под рака. Рим е одбраниот град: лулка на Католичката црква, центар на Римската Империја. Рим бил изграден да владее и да доминира со светот, таму се' е масивно, цврсто и “Вечно“. Кога еднаш ќе стапнете во Рим, во најголемиот музеј на отворено, едноставно здивот Ви се одзема. Градските историски, археолошки и архитектонски наследства надополнети со задоволството на одличната италијанска кујна загарантирано ќе Ви го дадат споменот на вашиот живот.

 

Не пропуштајте да ги посетите:

- Ватикан
- Фонтана Ди Треви
- Шпанските Скали
- „Pizza Navona” и „Piazza Campo dei Fiori”
- „Pizza Di Popolo”
- Колосеумот
- Мостот и замокот на Ангелите
- „Piazza Venezia”
- Римскиот Форум
- Свети Климент

Цена од 113 € (3 BB)

Во цената на пакетот е вклучено:
- Авионски превоз на релација: Скопје - Рим - Скопје
- Аеродромски такси
- Хотелско сместување во хотел *** / 3BB

Летови: секој ден (освен четврток)
* цената и саатниците зависат од моментално расположливите места на aвио компанијата.

Во цената на пакетот не е вклучено:
- Трансфер: aеродром - хотел, со градска железница 8-14 € (информативно)
- Трансфер со ТAXI = 55 € за две лица, во еден правец (информативно)
- Приватен трансфер: aеродром–xотел 70 €, во еден правец (информативно)

Просечни трошоци:
-Оброк (Примамливи цени во ресторани) 15€
-Вода 1,50мл 0,60€
-Капучино 1,20€
-Пиво 1,30€
-Билет во 1 правец (Локален транспорт) 1,50€

 

Прочитано 3339 пати

КОНТАКТ

  • 11-ти Октомври бр. 13, 1400 Велес
  • +389 43 231 221

ОТВОРЕТЕ ЈА НАШАТА
А ОДБЕРЕТЕ ЈА ВАШАТА СТРАНА ЗА ПАТУВАЊЕ !!!

Работно време

Понеделник - петок 09.00 - 19.00

Сабота 09.00 - 13.30

Top