fbpx

Да го посетите главниот град на Данска е исто како да патување директно во земјата на бајките.Откријте го шармантниот град со своите прекрасни пристаништа, култура за велосипедизам и одличен јавен превоз и дознајте зошто Копенхаген има толку пофалби за квалитетот на живот.
Откријте го потеклото на Копенхаген како село за риболов од 12-ти век и научете се за Викинзите во Националниот музеј, а потоа пробајте оригинални производи со малку свежа риба во deNyhavn (New Harbour). Главниот град на Данска се наоѓа на теснецот помеѓу Северното и Балтичкото Море и северниот дел на нејзината локација носи долги ладни зими, но посетителите ќе го ценат градот кој изгледа како магичен покриен со снег.
Во текот на летото, парковите и населбите на водата се будат во живот, а Тиволи Гарденс ги отворат своите врати. Во оваа централна локација ќе ги најдете едни од најстарите забавни паркови во светот. Децата, исто така, ќе сакаат да ја посетат зоолошка градина на Копенхаген. Посетете ја Amalienborg палатата за да погледнете каде живее Данското кралско семејство.. Прошетајте или возете велосипед од таму по должината на брегот на статуата на Малата сирена, инспириран од омилената бајка од Ханс Кристијан Андерсен.

 

Во цената на пакетот е вклучено:
- Авионски превоз на релација: Скопје–Виена–Копенхаген–Виена-Скопје
- Хотелско сместување во хотел *** / 3 BB
- Аеродромски такси

Летови: секој ден (со исклучок на вторник)
* Цената и саатниците зависат од моментално расположливите места на Авио компанијата.

Во цената на пакетот не е вклучено:
- Јавен транспорт од аеродром до градот 5€

Просечни трошоци:
-Оброк (Примамливи цени во ресторани) 16€
-Вода 1,50мл 1,40€
-Капучино 4,50€
-Пиво 0,50мл 6,10€
-Билет во 1 правец (Локален транспорт) 3,20€

Прочитано 3645 пати

КОНТАКТ

  • 11-ти Октомври бр. 13, 1400 Велес
  • +389 43 231 221

ОТВОРЕТЕ ЈА НАШАТА
А ОДБЕРЕТЕ ЈА ВАШАТА СТРАНА ЗА ПАТУВАЊЕ !!!

Работно време

Понеделник - петок 09.00 - 19.00

Сабота 09.00 - 13.30

Top