fbpx

Германскиот град кој со право го заслужува епитетот најкосмополитски или пак град ''со срце'' е престолнината на Баварија, Минхен. Град во кој се испиваат безброј кригли на пиво во месец октомври, изобилието на прекрасни дворци, плоштади, градини, музеи, беспрекорни авении, го прават овој град една од најпоскуваните германски дестинаци. Миксот на архитектура од рококо палати кој кулминира со најсовремени архитектонси решенија, многубројните езера во самиот град и неговата околина, ноќниот живот, како и самите негови жители кои прават да се чуствувате добродојдено во секое време, го даваат впечатокот на дестинација која секако треба да ја посетиме.

Не пропуштајте да ги посетите:
- “Marienplatz”
- „Frauenkirche“ катедралата
- „Neuschwanstein Castle“
- „Deutsches Museum“
- „English Garden“
- “Kaufingerstrasse”
- Музејот на BMW
- “Hofbräuhaus”
- Олимпискиот комплекс
- Езерото Старнберг

Цена:   од 155 €


Во цената на пакетот е вклучено:
- Авионски превоз на релација: Скопје–Меминген-Скопје
- Аеродромски такси
- Хотелско сместување во хотел ***/****, на база 3 RO / BB

Летови: вторник, четврток и сабота (октомври до март)
четврток и недела (од април ->)

*Цената и саатниците зависат од моментално расположливите места на aвио компанијата и хотелите.

Во цената на пакетот не е вклучено:
- Автобуски превоз од аеродром до Минхен од 22 € (информативно)
- Трансфер со TAXI 60-70 €, во еден правец за две лица (информативно)

Просечни трошоци:
-Оброк (Примамливи цени во ресторани) 12€
-Вода 1,50мл 0,60€
-Капучино 2,70€
-Пиво 0,90€
-Билет во 1 правец (Локален транспорт) 2,70€

Прочитано 2366 пати

КОНТАКТ

  • 11-ти Октомври бр. 13, 1400 Велес
  • +389 43 231 221

ОТВОРЕТЕ ЈА НАШАТА
А ОДБЕРЕТЕ ЈА ВАШАТА СТРАНА ЗА ПАТУВАЊЕ !!!

Работно време

Понеделник - петок 09.00 - 19.00

Сабота 09.00 - 13.30

Top