fbpx

I amsterdam

 Амстердам - градот на слободата и забавата, градот на уметноста и сликарството. Град кој може да се пофали со 1.600 културни настани во текот на годината и дури 40 музеи. Прошетајте со велосипед низ стaриот дел на градот, дозволете си прошетка низ каналите на Амстердам, почуствувајте ја слободата на духот и едноставните и љубезни холанѓани. Посетети ги музеите на Ребрант и Ван Гог кои овде твореле.... Заминeте си дома со едне луковица лале која некогаш била повредна од денес бесценетите уметнички дела на врвните холандски сликари.

Не пропуштајте да ги посетите:

- Куќата на Ана Франк
- Музејот на Ван Гот
- Рајкс Музејот
- Улицата Спигел
- Бегинхов со најстарата куќа во Амастердам
- Црвениот Кварт
- Пловење по каналите
- Плоштадот Дам
- Плоштадот Rembrandtplein
- Плоштадот Leidseplein

Цена:  од 173 €

Во цената на пакетот е вклучено:
- Авионски превоз на релација: Скопје - Ајндховен - Скопје
- Аеродромски такси
- Хотелско сместување **/*** - 3 RO / BB

Летови: четврток и недела (до март)
понеделник и петок (од март ->)

*цената зависи од моментално расположливите места на авио компанијата и хотелите.

Во цената на пакетот не е вклучено:
- Трансфер: Аеродром - Хотел - Аеродром
- Препорачуваме - директна метро линија до центарот на градот
(до Schiphol Plaza, возовите поминуваат на секои 10 мин, а карта во еден правец чини 3,6 €)
- Останати опции за превоз: Шатл Аеродром – Хотел – Аеродром 17, 5 € , во еден правец.
- Приватен трансфер со TAXI, од 50 € по возило, во еден правец.

Просечни трошоци:
-Оброк (Примамливи цени во ресторани) 15€
-Вода 1,50мл 1€
-Капучино 2,70€
-Пиво 1,10€
-Билет во 1 правец (Локален транспорт) 2,90€

Прочитано 3068 пати

КОНТАКТ

  • 11-ти Октомври бр. 13, 1400 Велес
  • +389 43 231 221

ОТВОРЕТЕ ЈА НАШАТА
А ОДБЕРЕТЕ ЈА ВАШАТА СТРАНА ЗА ПАТУВАЊЕ !!!

Работно време

Понеделник - петок 09.00 - 19.00

Сабота 09.00 - 13.30

Top