fbpx

На прв поглед Милано изгледа како грациозен модел на писта со одлична коскена структура, екстравагантен стил и без очигледна душа. Најбогатиот и најмодерниот град во Европа кој истoвремено изобилува со историски и артистички атракции, меѓу кои најголемата готска катедрала во светот, уметничкото дело “Последната вечера“ и најпознатата оперска куќа во светот „La Scala”. Милано е главниот мотор на економијата во својата земја и домот на берзата. Преку ден може да направите одличен шопинг, додека пак во вечерните часови може да уживате во авангардната театарска сцена, фабулозната аперитив сцена или во некој од жешките клубови до раните утрински часови.

Не пропуштајте да ги посетите:

- Плоштадот и катедралата „Il Duomo”
- Оперската куќа „Scala”
- „Tempio della Vittoria”
- „Corso Vittorio Emmanuelle II”
- Каналот „Naviglio della Martesana”
- Музејот на Леонардо да Винчи
- „Quadrilatero d’Oro”
- Библиотека и пинотека „Ambrosiana”
- Црквата „St.Maria della Grazie”
- Стадионот "San Siro"

Цена:  од 129 € (3 BB)

Во цената на пакетот е вклучено:
- Авионски превоз на релација: Скопје–Милано-Скопје
- Хотелско сместување во хотел по избор ***/ на база 3 BB
- Аеродромски такси

Летови: вторник и сабота
*цената и саатниците зависат од моментално расположливите места на Авио компанијата.

Во цената на пакетот не е вклучено:
- Трансфер: aеродром - xотел, со автобуски превоз = 5 € (информативно)
- Приватен трансфер: aеродром – xотел = 75 €, во еден правец (информативно)

Просечни трошоци:
-Оброк (Примамливи цени во ресторани) 15€
-Вода 1,50мл 0,40€
-Капучино 2,70€
-Пиво 1,50мл 1,30€
-Билет во 1 правец (Локален транспорт) 1,50€

Прочитано 2730 пати

КОНТАКТ

  • 11-ти Октомври бр. 13, 1400 Велес
  • +389 43 231 221

ОТВОРЕТЕ ЈА НАШАТА
А ОДБЕРЕТЕ ЈА ВАШАТА СТРАНА ЗА ПАТУВАЊЕ !!!

Работно време

Понеделник - петок 09.00 - 19.00

Сабота 09.00 - 13.30

Top