fbpx

Венеција и нејзиното копно се особено богати со музеи и историски објекти од голема уметничка и културна важност. Овде можете да изберете помеѓу широк спектар на музеи, цркви, палати и вили, историскиот центар на Венеција, познатите островите Мурано и Бурано, вилите по течението на реката Брента и прекрасните пејзажи во областа Миранезе, и секако помалку познатите острови во Венецијанската лагуна.
 
Лебдејки помеѓу морето и лагуната се наоѓа островот Лидо на Венеција. Благодареејки на постојаното доаѓање и заминување на ферибродовите тоа е лесно пристапно - дури и со автомобил. И не постои нидно друго место слично на тоа во светот. На неколку минути од Венеција, километри од златен песок нудат по нешто за секого, истовремено следејќи ги внимателно процедурите за зачувување на природата . Венеција не е само култура и плажи, , дозволете нејзините паркови и природни оази да ве магепсаат со својата убавина и смиреност.

Не пропуштајте да ги посетите:

- Плоштадот и базиликата Св.Марко
- Мостот "Rialto"
- Мостот на воздишките
- Дуждовата палата
- Каналот “Canal Grande”
- Саат кулата Campanile
- "Rialto Market"
- Возење со гондола
- Островите: Мурано, Бурано и Торчело
- "Peggy Guggenheim" и "Correr" музеите.

Цена:  од 93 € (3 BB)

Во цената на пакетот е вклучено:
- Авионски превоз на релација: Скопје – Венеција – Скопје/WizzAir
- Аеродромски такси
- Хотелско сместување во xотел *** 

Летови: секој среда и недела,
*цената и саатниците зависат од моментално расположливите места на aвио компанијата.

Во цената на пакетот не е вклучено:
- Трансфер: aеродром - xотел, со редовни "shuttle bus" линии 10 € по лице по правец (информативно)
- Приватен трансфер aердодром – xотел 60 € (информативно

Просечни трошоци:
-Оброк (Примамливи цени во ресторани) 25€
-Вода 1,50мл 1,30€
-Капучино 2,60€
-Пиво 0,50мл 2,30€
-Билет во 1 правец (Локален транспорт) 2,70€

Прочитано 2911 пати

КОНТАКТ

  • 11-ти Октомври бр. 13, 1400 Велес
  • +389 43 231 221

ОТВОРЕТЕ ЈА НАШАТА
А ОДБЕРЕТЕ ЈА ВАШАТА СТРАНА ЗА ПАТУВАЊЕ !!!

Работно време

Понеделник - петок 09.00 - 19.00

Сабота 09.00 - 13.30

Top