fbpx

За остатокот од светот, Норвешка е местото каде што мајката природа ги создала едни од нејзините најдобри уметнички дела. Против таква природа, лесно е да се заборави дека човекот исто така може да биде уметник, и многу посетители остануваат изненадени кога ќе дознаат дека Осло е дом на светски музеи и галерии  кои им парираат на било кое друго место на европската уметност. Но, дури и тука мајката природа успеа да остави жиг, и Осло изобилува со шуми, планини и езера преплавени со можности за пешачење, велосипедизам, скијање и пловење. Додајте во овој микс просперитет на кафе и бар култура, екслузивни ресторани, ноќен живот со опции кои се движат од опера до инди-рок и дознајте зошто овој град е избран за број 1 за квалитет на живот во Европа.

Не пропуштајте да ги посетите:

1. Плоштадот и базиликата Св.Марко
1. Замок “Akershus”
2. Тврдина „Akershus“
3. Музеј на армиски сили
4. Музеј Фрам
5. Центар на Холохауст
6. Историскиот музеј
7. Кoн-Тики музеј
8. Музеј на Викиншките бродови
9. Паркот на рептилите
10. Шопинг зона- „Aker Brygge Wartf“

Цена:  од 195 €

Во цената на пакетот е вклучено:
- Авионски превоз на релација: Скопје–Осло-Скопје.
- Аеродромски такси
- Хотелско сместување во хотел *** / 3 BB

Летови: понеделник со петок
*Цената и саатниците зависат од моментално расположливите места на Авио компанијата.

Во цената на пакетот не е вклучено:
- Трансфер: aеродром - xотел
- Трансфер со TAXI = 35-45 €, во еден правец за две лицa


Просечни трошоци:
-Оброк (Примамливи цени во ресторани) 19,70€
-Вода 1,50мл 2,30€
-Капучино 4,10€
-Пиво 0,50мл 3€
-Билет во 1 правец (Локален транспорт) 3,30€

Прочитано 2848 пати

КОНТАКТ

  • 11-ти Октомври бр. 13, 1400 Велес
  • +389 43 231 221

ОТВОРЕТЕ ЈА НАШАТА
А ОДБЕРЕТЕ ЈА ВАШАТА СТРАНА ЗА ПАТУВАЊЕ !!!

Работно време

Понеделник - петок 09.00 - 19.00

Сабота 09.00 - 13.30

Top