fbpx

Ако сте во потрага за уникатен и релаксирачки одмор во град со вкусна храна и прекрасни пејзажи, тогаш Брисел е дестинација за вас. Овој чуден град ќе ве импресионира со својата Арт Нову архитектура, опуштена културата и кул ликовна сцена. Погледнете ги величествените згради на Гранд Палас, застанете за чаша Gulden Draak, и не заборавајте да купите една кутија со домашни белгиски чоколади за дома. Дестинација која е лесно достапна и со разумни цени, кои нема да го оптеретат буџетот на посетителите без оглед на нивната возраст. И покрај неговата европска димензија и покрај сите различни јазици кои се зборуваат на аголот на секоја улица, Брисел ќе ве импресионира.

Не пропуштајте да ги посетите:
- Атомиумот
- Паркот Мини Европа
- Главниот плоштад “ Grand Palace”
- Статуата Manneken Pis
- Кралската палата
- Comic Strip Centar
- Квартот Sablon
- Европскиот Кварт
- Wottamer
- Паркот BRUPARCK

Цена од 142 € (3BB)

Во цената на пакетот е вклучено:
-Авионски превоз на релација Скопје – Брисел – Скопје/ 'WizzAir'.
-Аеродромски такси.
-Хотелско сместување во хотел 3* на база 3 BB (ноќевање со појадок).
-Летови: вторник и сабота
Скопје – Брисел 06:20 – 09:10
Брисел – Скопје 09:40 – 12:20
*цената зависи од моментално расположливите места на авио компанијата и хотелите

Во цената на пакетот не е вклучено:
- Трансфер Аеродром - Хотел со редовни 'shuttle bus' линии 14 € по лице (информативно).
- Tакси трансфер Аеродром – Хотел 30€ (информативно).

Просечни трошоци:
-Оброк (Примамливи цени во ресторани) 15€
-Вода 1,50мл 1€
-Капучино 2,70€
-Пиво 1,50мл 1,30€
-Билет во 1 правец (Локален транспорт) 2€

Прочитано 2960 пати

КОНТАКТ

  • 11-ти Октомври бр. 13, 1400 Велес
  • +389 43 231 221

ОТВОРЕТЕ ЈА НАШАТА
А ОДБЕРЕТЕ ЈА ВАШАТА СТРАНА ЗА ПАТУВАЊЕ !!!

Работно време

Понеделник - петок 09.00 - 19.00

Сабота 09.00 - 13.30

Top