fbpx

 

Хамбург - е град на северот од Германија, кој воедно е и втор по големина град во оваа земја. Посебен е по тоа што во него се соединуваат многу реки кои формираат една голема – Елба. Возењето околу пристаништата, прошетките по стариот дел од градот и најпосле, откривањето на новиот центар на Хамбург, Хафен Сити – или обратно – постојат многу начини како да се приближите и да го почувствувате фасцинантниот шарм и богатата традиција, но и модерниот трговски град Хамбург. Но, едно е сигурно, возењето околу пристаништето е добра основа за успешна посета на Хамбург.

 

Топ 10 места од интерес:
1. "Hamburgmuseum”
2. „Jungfernstieg“
3. Planten un Blomen
4. Градското собрание
5. „Helgoland “
6. “Botanischer Garten Hamburg”
7. “Beatlemania Hamburg”
8. Kunsthalle Hamburg
9. Hamburger Kammerspiele
10. Етнолошки музеj

Предлог програма:
1 ден: Предлагаме разглед на градот и посета на: Градското собрание, Уметничката галерија и галеријата на сегашната уметност, Музеј за историја и уметност на Хамбург, Операта, во вечерните часови посета на некој од локалните ресторани со традиционална храна.

2 ден: Предлагаме посета на: Пристанишниот музеј, Поглед на Planten un Blomen, Стариот дел на покраинската библиотека во вечерните часови посета на некоја од локалните пивници.

3 ден: Предлагаме релаксиран ден за посета на познатата Ботаничаката градина која се наоѓа во Вандсбек.

4 ден: Препорачуваме да бидете на аеродром 2 часа пред летот.

Цена: од 170 € (3 BB)

Во цената на пакетот е вклучено:
-Авионски превоз на релација Скопје – Хамбург– Скопје/ 'WizzAir'.
-Аеродромски такси.
-Хотелско сместување во хотел 3* на база 3 BB (ноќевање со појадок).
-Летови: среда и недела
Скопје – Хамбург 18:00 – 20:45
Хамбург – Скопје 21:20 – 23:55
*цената зависи од моментално расположливите места на авио компанијата и хотелите

Во цената на пакетот не е вклучено:
- Трансфер Аеродром - Хотел со редовни 'shuttle bus' линии 3,2 € по лице (информативно).
- Tакси трансфер Аеродром – Хотел 60€ (информативно).

Прочитано 1232 пати

КОНТАКТ

  • 11-ти Октомври бр. 13, 1400 Велес
  • +389 43 231 221

ОТВОРЕТЕ ЈА НАШАТА
А ОДБЕРЕТЕ ЈА ВАШАТА СТРАНА ЗА ПАТУВАЊЕ !!!

Работно време

Понеделник - петок 09.00 - 19.00

Сабота 09.00 - 13.30

Top