fbpx

 

Малдивите или Малдивските Острови се островска земја која се состои од група атоли во Индискиот океан, југозападно од Индија и околу 700км западно од Шри Ланка. 26-те атолски групи на Малдивите содржат во себе 1.192 островчиња.Малдивите се познати по своите природни убавини - син океан, бели плажи и умерени температури. Температурите на водата и воздухот се околу 30°С во текот на целата година.Главни индустрии се туризмот и рибарството.Природните убавини се магнет за туристите и најважна индустрија на Малдивите. Поради прекрасните подводни корални пејсажи, Малдивите се рангирани како една од најдобрите дестинации за нуркачите во светот.Еден типичен туристички комплекс на Малдивите се состои од ексклузивен хотел на сопствен остров, населен исклучиво со туристи и хотелските работници, без друго локално население.

ПРОГРАМА НА ПАТУВАЊЕТО:

1 ден Полетување од Скопје во 11:55 часот, пристигнување во Доха во 18:50 h.

2 ден Полетување од Доха во 02:10 часот, слетување во Мале во 09:00 часот. Трансфер со хидро авион или брз глисер до хотелот и сместување. Ноќевање.

3 до 8 ден Престој во избраниот хотел според табелата , слободно време за индивидуални активности и одмор.

9 ден Трансфер до аеродром. Полетување од Мале во 20: 20 часот , слетување во Доха во 23:30 часот, пристигнување Скопје наредниот ден во 10:55 часот.

Малдиви во Февруари од 1317 €

Малдиви во Март од 1274 €

Малдиви во Април од 1351 €

Малдиви во Мај и Јуни 2019 од 1145 €

Избор хотели

Barefoot Eco 4
Bandos Maldives 4
Embudu Village 3
Holiday Island Resort & Spa 4
Malahini Kuda Bandos 3
Summer Island Maldives 3
Reethi Faru Resort 4
Sun Island Resort & Spa 4
Royal Island Resort & Spa 5
Paradise Island Resort & Spa 4
Reethi Beach Resort 4
Adaaran Club Ranalhi 4
Adaaran Select Hudhuranfushi 4
Velassaru Maldives 5
Sheraton Maldives Full Moon & Spa 5
Kurumba Maldives 5
Kuredu Island Resort & Spa 5
Meeru Island 4
Adaaran Select Meedhupparu 4
Nika Island Resort 5
Coco Palm Dhuni Kolhu 5

* Цените се дадени по лице, изразени во EUR за уплата во денарска противвредност (1 € = 62 мкд.)

ВО ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ Е ВКЛУЧЕНО:
- Авионски превоз на релација Скопје - Доха - Мале - Скопје
- Аеродромски такси
- Сместување во хотел и услуга по избор од табелата на 7 ноќевања
- Повратен трансфер од аеродром Мале до соодветниот хотел (со хидроавион или брз глисер, соодветен според хотелот)

ВО ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ НЕ Е ВКЛУЧЕНО:
- Патничко осигурување
- Индивидуални трошоци

ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ:
- Доплата за еднокреветна соба според условите на одбраниот хотел (информации во агенцијата)

НАПОМЕНИ:
- За овој аранжман важат Општите услови за патување на СКТМ
- Цената е дадена за миниум 2 лица

Цената зависи од моментално расположливите места на aвио компанијата, како и расположливоста по хотелите.
Цената може да биде променета без претходна најава, при промена на цените од страна на хотелите.

Прочитано 5937 пати

КОНТАКТ

  • 11-ти Октомври бр. 13, 1400 Велес
  • +389 43 231 221

ОТВОРЕТЕ ЈА НАШАТА
А ОДБЕРЕТЕ ЈА ВАШАТА СТРАНА ЗА ПАТУВАЊЕ !!!

Работно време

Понеделник - петок 09.00 - 19.00

Сабота 09.00 - 13.30

Top