fbpx

ЕКСЛУЗИВНА ПОНУДА

БАНГКОК + ПУКЕТ, ТАЈЛАНД

Термин: 06.03.2020 - 16.03.2020

2 ноќевања во Бангкок + 6 ноќевања на Пукет + авионски превоз со вклучени аеродромски такси + трансфери + ПРЕТСТАВНИК од агенција

899 € по лице – ОГРАНИЧЕНИ МЕСТА!!


„Тоа што сме, е производ на нашето сопствено размислување. Со нашите мисли го креираме светот“ – БУДА

ПРОГРАМА

1 ден – Петок (06.03.2020) – СКОПЈЕ – ДОХА - БАНГКОК

Полетување од Скопје кон Доха во 11:55. Пристигнување во Доха во 18:35 локално време. Полетување од Доха кон Бангкок во 20:25 часот.

2 ден – Сабота (07.03.2020) - БАНГКОК

Пристигнување во Бангкок во 06:55 часот локално време. Пречек од страна на локалните партнери и трансфер до хотел. Сместување во собите според официјално време за пријавување во хотелот. Слободно време за индивидуални активности. Ноќевање.

3 ден – Недела (08.03.2020) - БАНГКОК

Појадок во хотел. Слободно време за индивидуални активности или избор на факултативни излети понудени од страна на локалните партнери. Ноќевање.

4 ден – Понеделник (09.03.2020) - БАНГКОК – ПУКЕТ

Појадок во хотел. Трансфер од хотел до аеродромот во Бангкок. Лет од Бангкок за Пукет. Сместување во хотел на Пукет. Слободно време за индивидуални активности и уживање на најпознатата плажа на Пукет – Patong beach. Насладете се со бескрајните песочни бели плажи, многубројните угостителски објекти каде преку традиционалната храна ќе го почуствувате духот на Тајланд, продавници во кои локалните жители ќе Ве пречекаат со топла насмевка и незаборавни забави во текот на ноќта. Едноставно, препуштете се во ритамот на еден од најубавите острови на Андаманското море. Ноќевање.

5 ден – 9 ден (10.03 – 14.03.2020) – ПУКЕТ

Појадок во хотел. Слободно време за индивидуални активности или избор на факултативни излети понудени од страна на локалните партнери. Ноќевање.

10ден – Недела (15.03.2020) – ПУКЕТ – СКОПЈЕ

Појадок во хотел. Одјавување од хотелот. Слободно време за индивидуални активнисти до времето предвидено за трансфер до аеродромот во Пукет. Полетување кон Доха во 19:40 часот локално време. Слетување во Доха во 23:05 часот.

11 ден - Понеделник (16.03.2019) – СКОПЈЕ

Полетување кон Скопје во 07:30 часот. Слетување во Скопје во 10:55 часот локално време.

ЦЕНА ПО ЛИЦЕ: 899 € - ПРОДАДЕНО

*ПРОМО ЦЕНА ЗА ПРВИТЕ 6 МЕСТА

РЕДОВНА ЦЕНА НА АРАНЖМАНОТ: 999 €

Во цената на аранжманот е вклучено :

Авио билет на релација Скопје-Доха-Бангкок-Пукет-Доха-Скопје со Qatar Airways;
Рачен багаж до 7кг;
Чекиран багаж до 20кг;
2 ноќевања со вклучен појадок во Бангкок во хотел Ibis Bangkok Sathom 3* (или сличен);
6 ноќевања со вклучен појадок во хотел на Patong Beach во Пукет, Addplus Hotel and Spa 3* (или сличен);
Аеродромски такси;
Повратен трансфер на релација аеродром-хотел-аеродром;
Претставник од агенција (при минимум 16 пријавени лица).

Цената на аранжманот не вклучува:

Бакшижи за водичи, возачи и ресторани;
Тајландска виза - 50€ (посредува САМА Холидеј)
Индивидуални трошоци;
Дополнителни екскурзии, оброци и пијалоци кои не се напоменати во програмата;
Патничко осигурување – ЗАДОЛЖИТЕЛНО (информации во агенција).
Потребни документи за виза:

Формулар за виза;
Биометриски пасош (валидност повеќе од 6 месеци);
1 слика пасошки формат на бела позадина;
Копија од авио билет;
Период на процесирање на виза (2 недели од датумот на апликација).
Рокови за отказ на аранжманот и пенали:

над 60 денапред датумот на поаѓање се задржува износот на депонираниот депозит;
помеѓу 60-тиот и 20-тиот ден пред датумот на поаѓање се задржува 70% од вредноста на аранжманот;
помалку од 20 дена пред датумот на поаѓање се задржува 100% од вредноста на аранжманот.
Напомена:

За ова патување е потребна патна исправа со валидност од минимум 6 месеци од датумот на враќање во матичната држава;
Во случај на промена на цената на авиобилетот од страна на авиопревозникот, агенцијата има право да ја промени цената на аранжманот;
За резервација е потребна уплата на 50% депозит кој е неповратен во случај на отказ од страна на корисниткот на услугата;
Доплата на аранжманот 20 дена пред реализација на истиот.

Прочитано 1418 пати

КОНТАКТ

  • 11-ти Октомври бр. 13, 1400 Велес
  • 078 730 777

ОТВОРЕТЕ ЈА НАШАТА
А ОДБЕРЕТЕ ЈА ВАШАТА СТРАНА ЗА ПАТУВАЊЕ !!!

Работно време

Понеделник - петок 09.00 - 18.00

Сабота 10.00 - 14.00

Top