fbpx

Аргентина и Бразил
Буенос Аирес и Рио де Жанеиро (карневалот)
25 .02-07.03.2019

11 дена – 08 ноќевање / авион

1Ден (25.02.2019) БЕЛГРАД-ПАРИЗ -БУЕНОС АИРЕС
Состанок на патниците на аеродромот “Никола Тесла” во 15:05Лет од Париз во 17.05 часот (JU 314 ) Пристигнување во 19:45 часот.Лет за Буенос Аирес во 23.35 часот ( AF228 ).Оброк во авион.

2 Ден (26.02.2019) БУЕНОС АИРЕС

Пристигнување во 09:40 часот. Трансфер до хотелот. Сместување. (Според меѓународните правила во собите се влегува помеѓу 12,00-14,00часот). Полудневен разглед на Буенос Аирес, убавица меѓу главните градови на Јужна Америка,и е еден од десетте најважни метрополи во светот. Ова е град кој претрпе најголем европско културно влијание,па затоа и го нарекуваат и Париз на Јужна Америка.Разглед на градот по неговите широки булевари -Авенија 9 јули,ппплоштадот Маја,Casa Rosada(преседателската палата),Катедралата,Kabildo-градската општина,театарот Kolon,Obelisk,богатата населба Rekolete,каде што се наоѓа и познатото гробишта каде е погребен легендарната Евита Перон,некогашната работнича асега боемска населба La Boca,интересно по своите шарени обоени куќи.Слободно времме за одмор или за индивидувална прошетка.Ноќевање.

3 Ден (27.02.2019) БУЕНОС АИРЕС

Појадок.Слободно предпладне. Во попладневните часови факултативна посета на на реката Parane,Tigre.Пријатно возење со бротче низ каналите на оваа делта,на чии обали можатт да се видатт многу убави куќи со прекрасни градини,ресторани и мнногу зеленила и цвеќе.Ноќевање.

4 Ден (26.02.2019) БУЕНОС АИРЕС

Појадок. Слободен ден за индивидуални разгледување или шопинг во градот, кој е познат по своите елегантни бутици и квалитет на производите.. Можноста за организирање на факултативен излет Gauco tura со фолколна програма и ручек на Gauci farma,каде чќе се стекне права слика за аргетинскиот каубоец.Навечер-факултативна вечера со танго престава.Познатиот танц овде е роден и се игра на правиот начин.Ноќевање.

5 Ден (01.03.2019) БУЕНОС АИРЕС

Појадок.Трансфер до аеродромот.Лет за Рио де Жанеирио во 17.20час0т(G3 7653)Слетување во 20.10 часот.Трансфер до хотелот..Ноќевање.

6 Ден (02.03.2019) РИО ДЕ ЖАНЕРИО

Појадок. По многу критериуми Рио е еден од најубавите и познати градови во светот. Неговата фасцинантна-позиција, неговата убава декорација – плажа Копакабана, Leblon,Ipanema,Botofago се симболи на градот Главата на шеќерот и Корковадо со познатата статуа на Исус Христос,шумата Тиџук,Улицата Бранко….не оставаат никого равнодушен.Целодневниот разглед ќе вклучи се она за да Рио ви остане во незаборавно доживување.Факултативна посета на карневалот,кој е највесел и најголем во светот..Ноќевање.

7 Ден (03.03.2019) РИО ДЕ ЖАНЕРИО

Појадок. Слободен ден за одмор.Во вечерните часови шетање по улиците на Рио каде се осеќа празнично расположение поради почетокот на карневалот.Ноќевање.

8 Ден (04.03.2019) РИО ДЕ ЖАНЕРИО

Појадок. Слободен ден..Факултативна посета на карневалот,кој е највесел и најголем во светот..Ноќевање.

9 Ден (05.03.2019) РИО ДЕ ЖАНЕРИО

Појадок. Слободен ден за пливање, индивидуално разгледување. Ноќевање.

10 Ден (06.03.2019) РИО ДЕ ЖАНЕИРО-ПАРИЗ

Појадок.слободно време.Според меѓународните правила собите се напуштаат д0 12.00 часот.Можност за организирање на факултативни излети. Во вечерните часови Трансфер до аеродром Лет за Париз во 21.05( AF 467).Оброк во авион.

11 Ден (07.03.2019. )ПАРИЗ-БЕЛГРАД

Пристигнување во 12:20 часот. Продолжување на патувањето кон Белград . во 20.35 часот.(JU 315).Слетување во Белград во 22.55 часот.


Цена по лице 2490 €


Во цената на аранжманот е вклучено:

-Превоз со авион на дадената релација според програмата

-Сместување во стандардни двокреветни соби во хотели 3*,4*-на база ноќевање со доручек

-разглед според програмата со вклучени трансфери

-трошоци на патувањето

-водич на патувањето

Во цената на аранжманот не е вклучено :

-Аеродромски такси 388 еур(променлива)

-Динарски дел на аранзмано 1790 динар( 15 еур) уплата при резервација

-Локални авио такси кои странките си ги плацаат на лице место во локалната валута.

-бакшиш за локалните водичи и шофери

-факултативни излети

-патничко осигурување

Прочитано 1445 пати

КОНТАКТ

  • 11-ти Октомври бр. 13, 1400 Велес
  • +389 43 231 221

ОТВОРЕТЕ ЈА НАШАТА
А ОДБЕРЕТЕ ЈА ВАШАТА СТРАНА ЗА ПАТУВАЊЕ !!!

Работно време

Понеделник - петок 09.00 - 19.00

Сабота 09.00 - 13.30

Top