fbpx

MURITE CLUB HOTEL 4* - Bansko

Положба: Во оклината на Разлог, 10 км од центарот на Банско
Сместување: 96 луксузно опремени соби и апартмани. Сите апартмани имаат балкон со планински поглед, и се опремени со дабов под и теписи во спалните соби. Собите се опремени со сателитска ТВ, кауч и систем за домашна забава. Некои, исто така имаат и голема кујна.
Услуга: се вклучено
Содржини: Комплексот се состои од 4 тематски згради кои се одалечени 50 метри една од друга. Главната зграда нуди луксузни спа и велнес објекти со затворен базен, како и пријатно лоби со отворен камин, мини клуб за деца, ресторан, продавници и ноќен клуб.
Спорт и забава: Тенис, голф (во рамките на 3 км), риболов, скијање, билијард, пинг - понг, пешачење, велосипедизам, јавање, сауна, фитнес центар, спа и велнес центар, масажа, џакузи,турска бања, затворен базен (цела година) , изнајмување велосипеди, мини клуб за деца, детско игралиште, караоке, вечерна забава
DELUXE се во главна зграда, а DBL и APP STANDARD се во споредна зграда (без топла врска).

 

Период на престој :
(цените не важат за празници)
08.04.2019 – 13.06.2019
09.09.2019 – 30.11.2019
14.06.2019 – 08.09.2019
СЕ ВКЛУЧЕНО 1 н. 2-3 н. 4-5 н. 6-7 н. 1 н. 2-3 н. 4-5 н. 6-7 н.
Зграда АЗАЛИА
Двокреветна соба (2+0) 32€ 28€ 27€ 26€ 34€ 30€ 29€ 28€
Едноспален апартман (2+2) 34€ 31€ 30€ 29€ 37€ 33€ 32€ 31€
Двоспален апартман (4+2) 32€ 28€ 27€ 26€ 34€ 30€ 29€ 28€
Триспален апартман (6+2) 32€ 28€ 27€ 26€ 34€ 30€ 29€ 28€
Зграда ОРХИДЕА
Двокреветна соба (2+0) 31€ 27€ 26€ 25€ 33€ 29€ 28€ 27€
Едноспален апартман (2+2) 33€ 30€ 29€ 28€ 36€ 32€ 31€ 30€
Двоспален апартман (4+2) 31€ 27€ 26€ 25€ 33€ 29€ 28€ 27€
Триспален апартман (6+2) 31€ 27€ 26€ 25€ 33€ 29€ 28€ 27€

БОНУСИ :
За престој од 7 и над 7 ноќевања – 1 ноќевање ГРАТИС.
За престој од 14 и над 14 ноќевања – 2 ноќевања ГРАТИС.

Дополнителни услови :
• Деца до 5.99 год. на дополнително легло - БЕСПЛАТНО
• Прво дете од 6-13.99 год. на дополнително легло – БЕСПЛАТНО
• Второ дете од 6-13.99 год. на дополнително легло – 50% попуст
• Возрасен на дополнително легло - 30% попуст
• НАПОМЕНА : За сместување во двоспален/триспален апартман се плаќаат 4/6 редовни суми

Цените се во евра по лице за 1 ноќевање и вклучуваат:
Ноќевање на база АLL Inclusive / се вклучено
(Појадок, ручек, ужина, вечера, неограничени локални алкохолни и безалкохолни пијалоци, кафе и чај од 10:00 до 22:00)
Користење на СПА Центар
(надворешен и внатрешен базен, џакузи, сауна, парна бања, фитнес)
Паркинг, интернет

Цената не вклучува :
• Туристичка такса 1 € по лице
• Патничко осигурување

КОНТАКТ

  • 11-ти Октомври бр. 13, 1400 Велес
  • +389 43 231 221

ОТВОРЕТЕ ЈА НАШАТА
А ОДБЕРЕТЕ ЈА ВАШАТА СТРАНА ЗА ПАТУВАЊЕ !!!

Работно време

Понеделник - петок 09.00 - 19.00

Сабота 09.00 - 13.30

Top