fbpx

Хотел “ILIRIA” 4* - Саранда

Хотел “ILIRIA” 4* - Саранда

www.hotel-iliria.al

Хотел “Iliria” е лоциран на 50тина метри од плажа во областа Саранда. Центарот на Саранда е оддалечен на 300 м. a националниот парк Бутринит е оддалечен 20 км.

Хотелот располага со двокреветни, трокреветни, четворокреветни соби и делукс суити. Сите соби имаат тераса со делумен или директен поглед на море а дел имаат и мини кујна.

Собите се опремени со: клима уред, ТВ со рамен екран и сателитски канали, мал фрижидер… Во двокреветна соба може да се смести едно дете, во трокреветна и четворокреветна соба две деца.

Објектот во својата содржина нуди: паркинг (бесплатно), ресторан, тераса, бар, рецепција, Wi-Fi (бесплатно), сеф...

За резервации со помалку од 5 ноќевања престој цената се зголемува за 10%.

 

ILIRIA HOTEL 4*-SARANDA
Веб сајт:

https://hotel-iliria.al/

Цена по соба на ден во €
Период Услуга Double/Twin room with sea view (2 pax) Triple room with sea view (2+1) Deluxe suite with sea view (2+1) Double/Twin room with balcony (2pax) Triple room with balcony (2+1) Quadruple room with balcony(2+2)
01.01 - 30.04.2021 BB 39 43 48 37 41 44
01.05 - 31.05.2021 BB 43 51 58 39 48 55
01.06 - 30.06.2021 BB 52 58 64 48 53 58
01.07 - 15.07.2021 BB 68 74 79 64 70 78
16.07 - 31.08.2021 BB 79 84 89 73 81 87
01.09 - 30.09.2021 BB 52 55 58 48 48 55
01.10 - 31.12.2021 BB 39 43 48 41 41 44

 

 

-Цените се дадени на база ноќевање со појадок, по соба на ден

-Деца до 6 год. Бесплатно на дополнително легло

-Деца од 6 до 13 год. на дополнително легло плаќаат 11 евра

-Влез во собите од 12:00 часот, Напуштање на собите до 11:00 часот

-Патничкото осигурување е задолжително и НЕ е вклучено во цената

-Цените се изразени во евра, уплатата е исклучиво во денараска противвредност (1евро=62мкд).

КОНТАКТ

  • 11-ти Октомври бр. 13, 1400 Велес
  • Viber & WhatsApp 078 730 777

ОТВОРЕТЕ ЈА НАШАТА
А ОДБЕРЕТЕ ЈА ВАШАТА СТРАНА ЗА ПАТУВАЊЕ !!!

Работно време

Понеделник - петок 09.00 - 18.00

Сабота 09.00-13.00

Top