fbpx

Хотел VLORA INTERNATIONAL 4* - Валона

Хотел Vlora International 4*- Валона

www.vlora-international.com

Хотелот “Vlora International” се наоѓа во Скела, срцето на градот Валона и претставува сврзничка точка на двете главни градски улици, булеварот Влора-Скела и шеталиштето „Лунгомаре“. Најблиските плажи се оние на Лунгомаре, кои се наоѓаат на околу 50 м. oд хотелот. Исто така, песочните плажи на Звернец се лесно достапни од хотелот.

Локацијата е совршена за туристи кои сакаат да уживаат во прошетки покрај морето, по дуќани на главниот булевар, во таверни и барови на шеталиштето на Лунгомаре.

Тип на соби: 54 двокреветни соби, 6 апартмани (брачен и 2 единечни кревети), 13 јуниор суити (брачен и единечен кревет), 4 суити (брачен кревет) сите со тераси.

Собите се опремени со: клима уред, Wi-Fi (бесплатно), телефон, сеф, фен, мал фрижидер, плакар, дополнителни перници...

Објектот во својата содржина нуди: затворен базен 24 часа (од 1 јуни - 15 септември), СПА услуги (масажа, третмани за лице, маникир, педикир, џакузи…), два бара со капацитет од 200 лица, 1 ресторан со капацитет од 110 лица, приватен паркинг (бесплатно), соба за багаж, експресни услуги за перење. Две конференциски сали опремени со видео проектор, микрофон и аудиосистем.

 

Тип на соба 01.04 -30.06
01.09-30.10
01.07-30.08
Еднокреветна соба 43 57
Двокреветна соба 51 66
Јуниор суит 73 82
Апартман 93 104

-Цените се дадени на база ноќевање со појадок, по соба на ден

-Деца до 7 год. Бесплатно

-Деца од 7-14 год. плаќаат 10 евра на ден

-Влез во собите од 13:00 часот, Напуштање на собите до 11:00 часот

-Патничкото осигурување е задолжително и НЕ е вклучено во цената

-Цените се изразени во евра, уплатата е исклучиво во денараска противвредност (1евро=62мкд).

КОНТАКТ

  • 11-ти Октомври бр. 13, 1400 Велес
  • Viber & WhatsApp 078 730 777

ОТВОРЕТЕ ЈА НАШАТА
А ОДБЕРЕТЕ ЈА ВАШАТА СТРАНА ЗА ПАТУВАЊЕ !!!

Работно време

Понеделник - петок 09.00 - 18.00

Сабота 09.00-13.00

Top