fbpx

ВИЛА КЛЕА - КСАМИЛ

Вила “ Клеа“

Вилата “ Клеа “ се наоѓа во Ксамил, на 350 метри оддалеченост од плажата Bela Vista и 15 мин од центарот на градчето. Вилата располага со 1/2, 1/3 и 1/4 сoби и 1/4+1 АПП сите комплетно опремени со сопствена кујна, купатило, ТВ, WI – FI, клима, балкон.

Цените се дадени за наем на соба за 7 ноќи / 8 дена

ЦЕНОВНИК - АЛБАНИЈА ЛЕТО 2021 ВИЛА КЛЕА - КСАМИЛ

Термин

04.06-11.06

11.06-18.06

18.06-25.06

25.06-02.07

02.07-09.07

09.07-16.07

16.07-23.07

23.07-30.07

30.07-06.08

06.08-13.08

13.08-20.08

20.08-27.08

27.08-03.09

03.09-10.09

10.09-17.09

17.09-24.09

24.09-01.10

Ноќевања

7

7

7

7

7

7

7

7

7

7

7

7

7

7

7

7

7

1/2

99

109

129

159

199

249

249

249

249

249

249

239

219

169

159

139

99

1/3

109

119

139

169

209

259

259

259

259

259

259

249

229

179

169

149

109

1/4

119

129

149

179

219

279

279

279

279

279

279

269

249

199

189

169

119

НАПОМЕНА:

 

- Цените се дадени за наем на соба за 7 ноќевања/8 дена

 

- Поаѓање од Скопје од Дрводекор еден ден пред наведените датуми во табелата во 22:00 ч.

 

- Поаѓање од Ксамил во 14:00 ч.

 

- Пристигнувањето во Скопје е предвидено околу полноќ

 

- Користењето на собите започнува првиот ден од 14:00 часот, а се напуштаат последниот ден до 10:00 часот (багажот се остава во рецепцијата, предвидена за куфери)

 

-  За уплатени 2 аранжмани 7+7 ноќевања одобруваме 10% попуст на вториот аранжман

 

ПРЕВОЗ ЗА КСАМИЛ И САРАНДА
Град Цена
Скопје (Дрводекор) 50€
Битола (трансфер до Подмоље) 50€
Кавадрци - Црна Река (трансфер до Скопје) 55€
Велес (трансфер до Скопје) 55€
Куманово (трансфер до Скопје) 55€
Тетово (попатно) 50€
Гостивар (попатно) 50€
Кичево (попатно) 45€
Охрид (поаѓање од Подмоље) 40€
Струга (попатно) 40€

- За деца (2-11.99  год.) за превоз, се одбива 10 евра од цената за возрасен. 

- За билет во еден правец се одбива 10 евра

- Поаѓање од Македонија секој четврток, враќање од Албанија секој петок

- Понудата важи за месец јуни, јули, август и септември

 

 

ОПШТИ УСЛОВИ:

- За резервација задолжително уплата аванс 30% од вкупниот износ, целосна доплата 7 дена пред патување.

- Цените се дадени за наем на соба во евра, плаќањето е во денари (1 еур = 62 мкд.)

- Можност за уплата директно во агенцијата, во готовo, со кредитна картичка, трансакциска сметка  и онлајн уплата на нашата веб страна

- Во агенција може да доплатите за патничко осигурување, истото не е задолжително 

- Во собите можат да престојуваат онолку лица колку што платиле за престојот во собата

- За хигиената на собите се грижат гостите

- Сите настанати штети за време на престојот се на товар на патникот

- За ова патување потребен е валиден биометриски пасош или лична карта 

- Се патува преку граничниот премин Ќафасан

- Не е потребен PCR тест за влез во Албанија

- Агенцијата го задржува правото да објави дел од слободните (непродадени) капацитети на Last Minute понуда, претходно направените и потврдени резервации нема да подлежат на какви било промени во цената.

- За време на патувањето ќе бидат запазени сите протоколи, задолжителна дезинфекција при влез во автобус, одржување на дистанца на патници кои не патуваат заедно.

-  При влез во автобус задолжително мерење на телесна температура на секој од патниците, во случај на покачена телесна температура лицето нема да може да патува, согласно протоколите и препораките за меѓународен сообраќај

- За време на патувањето во автобус задолжително е носење на заштитна маска со која се покрива устата и носот.

- Патниците се должни за цело време траење на патувањето да внимаваат на својата безбедност и на безбедноста на цела група и да ги почитуваат правилата и препораките дадени од страна на водичот.

 

ЦЕНОВНИК - АЛБАНИЈА ЛЕТО 2021 ВИЛА КЛЕА - КСАМИЛ

Термин

04.06-11.06

11.06-18.06

18.06-25.06

25.06-02.07

02.07-09.07

09.07-16.07

16.07-23.07

23.07-30.07

30.07-06.08

06.08-13.08

13.08-20.08

20.08-27.08

27.08-03.09

03.09-10.09

10.09-17.09

17.09-24.09

24.09-01.10

Ноќевања

7

7

7

7

7

7

7

7

7

7

7

7

7

7

7

7

7

1/2

99

109

129

159

199

249

249

249

249

249

249

239

219

169

159

139

99

1/3

109

119

139

169

209

259

259

259

259

259

259

249

229

179

169

149

109

1/4

119

129

149

179

219

279

279

279

279

279

279

269

249

199

189

169

119

КОНТАКТ

  • 11-ти Октомври бр. 13, 1400 Велес
  • Viber & WhatsApp 078 730 777

ОТВОРЕТЕ ЈА НАШАТА
А ОДБЕРЕТЕ ЈА ВАШАТА СТРАНА ЗА ПАТУВАЊЕ !!!

Работно време

Понеделник - петок 09.00 - 18.00

Сабота 09.00-13.00

Top