fbpx

Апарт - Хотел “EVAL” 4* - Саранда

  • Понудата е објавена на 05/06/2021

www.evalhotel.com

Хотел Евал е 2.5км. оддалечен од центарот на Саранда, на само 60м. од популарната плажа Mango Beach. Објектот е изграден во 2009 година и реновиран во 2018 год. На кровот на хотелот има летна тераса, à-la-carte ресторан и бар во кој се служат локални и италијански специјалитети.

Собите се опремени со: клима уред, фен, фрижидер, ТВ со кабловски канали... Фамилијарните суити имаат кујна.

Повеќето соби се со поглед кон море.

Објектот во својата содржина нуди: рецепција, ресторан, бар, паркинг...

Можност за изнајмување на автомобили и велосипеди.

Тип на соба

 Капацитет 

 01.06-30.06 

 01.09-30.09

 01.07-15.07 

 16.07-31.08 

Еднокреветна соба

30

35

35

Двокреветна соба

35

40

45

Трокреветна соба

40

45

55

Фамилијарен Суит со 2 соби (55 м2)

4+1 

50

60

65

Фамилијарен Суит со 2 соби (85 м2) 

5+1 

65

70

75


-Цените се дадени на база ноќевање со појадок, по соба на ден

-Прво дете до 5 години Бесплатно

-Второ дете до 5 год. 50% попуст

-Прво дете од 5 до 11 год. 50% попуст

-Второ дете од 5 до 11 год. 30% попуст

-Доплата за полу пансион 10 евра, доплата за полн пансион 20 евра

-Патничкото осигурување е задолжително и НЕ е вклучено во цената

-Цените се изразени во евра, уплатата е исклучиво во денараска противвредност (1евро=62мкд).

КОНТАКТ

  • 11-ти Октомври бр. 13, 1400 Велес
  • Viber & WhatsApp 078 730 777

ОТВОРЕТЕ ЈА НАШАТА
А ОДБЕРЕТЕ ЈА ВАШАТА СТРАНА ЗА ПАТУВАЊЕ !!!

Работно време

Понеделник - петок 08.30 - 17.00

Сабота 09.00-13.00

Top