fbpx

Хотел “REGINA BLU” 5*- Рaдиме, Валона

  • Понудата е објавена на 05/06/2021

www.hotelregina.al

Сместен на доминантна позиција со поглед на прекрасното, длабоко сино Јонско Море и чистата плажа на Радиме, во заливот на потковица во Валона, хотелот “Regina Blu” претставува навистина одличен избор за релаксирање и уживање во летниот одмор. Располага со преубава плажа, спектакуларен поглед и пријателски расположен персонал.

Хотелот располага со 10 Јуниор суити, 4 суити, 44 двокреветни соба, 39 трокреветни соби, 2 апартмани.

Собите се опремени со: клима уред, ТВ со рамен екран со сателитски програми, гардеробер, мал фрижидер, работна маса, фен...

Објектот во својата содржина нуди: ресторан, бар, рецепција... Бесплатно користење на: надворешен базен со поглед на море, приватна плажа со чадори и лежалки, паркинг, Wi-Fi...

REGINA BLU

16.04 – 31.05.2021

01.06 – 30.09.2021

Суит - 105 евра

Јуниор суит - 84 евра

Суит – 147 евра

Јуниор суит - 126 евра

Двокреветна соба

Трокреветна соба

Двокреветна соба

Трокреветна соба

Ноќевање со појадок

31

26

47

42

Полу пансион

42

37

58

52

Полн пансион

52

47

68

63

-Цените се дадени по лице на ден за одбрана услуга, освен за Суит и Јуниор суит каде цената е дадена на база ноќевање со појадок по соба на ден

-Деца до 4 години Бесплатно

-Деца од 4-12 години плаќаат 50% од ценатa

-Појадок: 07.30-10.30ч, ручек 13.00 – 15.00ч, вечера 19.00-22.00ч

-Доплата за соба со поглед на море 10 евра по соба на ден

-Патничкото осигурување е задолжително и НЕ е вклучено во цената

-Цените се изразени во евра, уплатата е исклучиво во денараска противвредност (1евро=62мкд).

Опис на собите и капацитет:

Суит - максимум за 2 возрасни и 2 деца или 3 возрасни лица

Јуниор сиут - максимум за 2 возрасни и 1 дете или 3 возрасни лица

Трокреветна соба - максимум за 3 возрасни или 2 возрасни и 1 дете

Двокреветна соба - максимум за 2 возрасни или 2 возрасни и бебе

Апартман - максимум за 4 возрасни лица

КОНТАКТ

  • 11-ти Октомври бр. 13, 1400 Велес
  • Viber & WhatsApp 078 730 777

ОТВОРЕТЕ ЈА НАШАТА
А ОДБЕРЕТЕ ЈА ВАШАТА СТРАНА ЗА ПАТУВАЊЕ !!!

Работно време

Понеделник - петок 08.30 - 17.00

Сабота 09.00-13.00

Top