fbpx

Хотел “GRAND BLUE FAFA RESORT” 5*- Голем, Драч

  • Понудата е објавена на 05/06/2021

www.grandbluefafa.al

ПОЛОЖБА:
Grand Blue Fafa ***** е позициониран во областа на Long Beach Golem/ Драч, почнат со работа во јуни 2016 година/ хотелот, а ресортот во 2018 година. Овaj хотел е еден од најубавите хотели во регионот Драч, кои се наоѓаат во близина на Јадранското Море.

СМЕСТУВАЊЕ:
Хотелот во својот сместувачки капацитет располага со луксузни соби. Сите соби имаат LCD телевизор со кабловска телевизија, телефон, WI-FI, бања, мини бар, услуга во соба. Располага со сопствен паркинг кој е бесплатен за гостите на хотелот.

УСЛУГА:
Хотелот нуди услуга на ББ сервис ( вклучен доручек ), ХБ сервис ( вклучен доручек и вечера ), ФБ сервис ( вклучен доручек, ручек, вечера ). Пијалокот е вклучен во понуда и следува по еден пијалок со секое јадење. Има можност за ал инклузив сервис.

СОДРЖИНА:
Главен ресторан, лоби бар, бар на базен, располага со надворешен базен, телефон, интернет, рент а кар, wi - fi интернет во целиот објект, организација на различни екскурзии во соработка со нашата агенција. Одличен ресторан со прекрасен поглед кон Јадранското море.

ПЛАЖА:
Хотелот располага со сопствена плажа, има лежалки и чадори. СПОРТ И ЗАБАВА:
Хотелот од Февруари 2021 располага со нов СПА центар со одличен базен, има одличен ресторан, има резиденција, ресторан, кафе-бар.

 Тип на сместувањеСе вклучено
Мај 2021Јуни 2021Јули 2021Август 2021Септември 2021
Еднокреветна соба 85€ 102€ 111€ 111€ 94€
Двокреветна соба (цена по лице) 50€ 60€ 65€ 65€ 55€

 

Во цената не е вклучена туристичка такса од 1 евро по лице на ден.
​Во цената за се вклучено се вклучени: Појадок, Ручек, Вечера ; Неограничени алкохолни и безалкохолни пијалоци од 10:00 -22:00 ; СПА центар ; Лежалки и чадори ; Паркинг и wi-fi
Прво дете 0-5,99 бесплатно, прво дете 6-11.99 50% попуст од цената за возрасен, Второ дете 0-1.99 бесплатно, второ дете 2-11.99 50% попуст од цената за возрасен.

ИНФОРМАЦИИ ЗА ЦЕНИТЕ:

Собите се достапни по добиено барање
Политика на отказ на резервацијата: до 7 денови - бесплатно; помалку од 7 денови 50%, еден ден пред доаѓање 100%
УСЛОВИ ЗА ПЛАЌАЊЕ:

Цените се изразени во евра со денарски курс од 62.00 деанари.
Авансно плаќање по фактура.

ОПШТИ УСЛОВИ:

За програмата важат Опшите Услови за патување на СКТМ.
Организатор на патувањето е DMC Balkans Travel & Events.
Бројот на лица кои се сместуваат во собите треба да е соодветен на лицата наведени во ваучерот кој го издава организаторот на патување. Сопственикот нема да дозволи сместување на ненајавени лица.
Организаторот го задржува правото да го откаже во целост аранжманот како резултат на пандемија без рефундација, но со можност за издавање на ваучер кој клиентите ќе го искористат во следниот период согласно моменталните услови.
Организаторот го задржува правото да ја промени цената на аранжманот во случај на промена на цената на хотелот.
Во случај на причинета материјална штета за време на престојот, корисникот на собата ја надоместува штетата на сопственикот на лице место.

КОНТАКТ

  • 11-ти Октомври бр. 13, 1400 Велес
  • Viber & WhatsApp 078 730 777

ОТВОРЕТЕ ЈА НАШАТА
А ОДБЕРЕТЕ ЈА ВАШАТА СТРАНА ЗА ПАТУВАЊЕ !!!

Работно време

Понеделник - петок 08.30 - 17.00

Сабота 09.00-13.00

Top