fbpx

Вила "MARIO" - Ксамил

  • Понудата е објавена на 09/04/2021

Вила "Mario" се наоѓа на помалку од 100м  или околу 2-3 мин пеш до плажа во центарот на Ксамил. Вилата е со одличен квалитет на сместување и високо ниво на хигена и има 9.4 оцена од 10 на booking.com. Располага со студија и апартмани со 1 спална за 4 лица. Апартманите се наоѓаат на I и II кат, опремени со: балкон, комплетно опремена кујна со фрижидер, ТВ, машина за перење и купатило. Распоредот на легла во апартманите е две легла или кревет на спуштање во кујната и брачен кревет во спалната Климата и ТВ се во спалната соба. Студијата се наоѓаат на II и III кат и се состојат од две единечни легла или брачен и две легла на кат (едно над друго), комплетно опрема кујна, купатило и тераса со масичка со столчиња (некој со поглед кон море). Клима и  интернет - БЕСПЛАТНИ. Во дворот на вилата има паркинг и скара за корисење на гостите. Студијата и апартманите се наоѓаат на I - II и III кат. Ви посакуваме пријатен престој.

EARLY BOOKING - Лето 2021 
10% попуст за целосна уплата до 01.05.21  |     5% попуст за целосна уплата до 01.06.21
"Mario"
Ксамил
термин
ЈУНИ ЈУЛИ АВГУСТ СЕПТЕМВРИ
13 20 27 4 11 18 25 1 8 15 22 29 5 12
бр. ноќи 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7
1/3 студио 225 235 265 285 305 345 345 345 345 335 305 265 225 225
1/3 + 1 студио 235 255 275 295 325 355 355 355 355 345 325 275 235 235
АПТ /2+2/ со 1 спална 245 265 285 315 355 395 395 395 395 395 355 305 265 255
Duplex APT /2+2/ 2спални / / / / 375 425 435 435 435 405 395 / / /
опис на ценовникот цени за наем на студио и апартман без превоз
НАПОМЕНА:
- Цените во табелата се однесуваат за наем на студио и апарман со 1спална за 7 ноќи без превоз;
- Превозот е еден ден претходно од термините во табелата, навечер;
- Сместувањето е  по 14:00часот, а собите ги напуштате последниот ден во 09:00 часот;
- Ги замолуваме патниците кој користат превоз да бидат на местата за поаѓање 10 минути пред поаѓањето;
- Поради густиот сообраќај во текот на летната сеозна можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме;
- Во студиo/апартман, дозволено e сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител;
- Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус/миниус. На околу 50м од вилата.
- Се патува според протокол за патување преку г.п.Ќафасан (Струга). НЕ е потребен PCR тест. Може да се патува и само со лична карта или пасош. 
 
ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ:
-  За уплата на два последователни термини (еден по друг), одобруваме 10% попуст на вториот термин;
-  Доплата за превоз: 45€ за возрасни / 35€ за деца до 12 год. Деца до 2 год. - бесплатно (без седиште);
-  Доплата за патничко осигурување.
 
 
Автобуски превоз КСАМИЛ, ден претходно од термините во табелата Патни Информации
Град на поаѓање Mесто на поаѓање Време на поаѓање Скопје - Ксамил (530km)
Куманово: (кај рафинерија Окта - автопат) 22:00h
Скопје - Ксамил Автопат (A2)
Скопје: (паркинг пред VIP хотел наспроти саем) 22:30h
Штип: (паркинг пред нова пошта) 21:30h
Велес: (бензинска Mакпетрол, кружен тек) 21:45h
Тетово: (бензинска Макпетрол - на влезот) 23:15h
Охрид: (пред аеродром Св.Апостол Павле) 01:30h
Струга: (кружен тек на влез) 01:45h
Поаѓање од Ксамил: 14:20h (пред вилата или на околу 50м од вилата)
 

КОНТАКТ

  • 11-ти Октомври бр. 13, 1400 Велес
  • Viber & WhatsApp 078 730 777

ОТВОРЕТЕ ЈА НАШАТА
А ОДБЕРЕТЕ ЈА ВАШАТА СТРАНА ЗА ПАТУВАЊЕ !!!

Работно време

Понеделник - петок 09.00 - 17.00

Сабота 

Top