fbpx

Вила "LIDA" - Саранда

  • Понудата е објавена на 09/04/2021

Вила "Lida" се наоѓа на околу 70м од плажа во центарот на Саранда, каде што започнува шеталиштето и плажата. Веднаш под вилата е улицата покрај плажа на која има мнгу хотели, ресторани, ноќни барови.. Вилата располага со двокреветни, трокреветни и четворокреветни студија на I и II кат. Студијата се комплетно опремени со кујна, купатило, ТВ, клима и  интернет - БЕСПЛАТНИ, балкони со масичка и столчиња со страничен поглед кон море. Вилата се наоѓа на одлична локација и е со одличен квалитет на сместување, највисоко ниво на хигиена и голем комфорт на студијата. Под вилата има сопствен паркинг за гостите на вилата кој патуваат со сопствен превоз. Студијата се наоѓаат на I и II кат. Ви посакуваме пријатен престој.

EARLY BOOKING - Лето 2021 
10% попуст за целосна уплата до 01.05.21  |  5% попуст за целосна уплата до 01.06.21
"Lida"
Саранда
термин
ЈУНИ ЈУЛИ АВГУСТ СЕПТЕМВРИ
13 20 27 4 11 18 25 1 8 15 22 29 5 12
бр. ноќи 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7
1/2 студио 205 215 230 250 270 290 310 310 310 290 270 250 220 220
1/3 студио 215 225 245 270 290 310 350 350 350 320 300 270 230 230
1/4 студио 225 235 255 280 310 330 380 380 380 340 320 290 240 240
опис на ценовникот цени за наем на цело студио без превоз
 
 
НАПОМЕНА:
- Цените во табелата се однесуваат за наем на студио за 7 ноќи без вклучен превоз;
- Превозот е еден ден претходно од термините во табелата, навечер;
- Сместувањето е  по 14:00часот, а собите ги напуштате последниот ден во 09:00 часот;
- Ги замолуваме патниците кој користат превоз да бидат на местата за поаѓање 10 минути пред поаѓањето;
- Поради густиот сообраќај во текот на летната сеозна можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме;
- Во студијата е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 4 години во кревет со родител;
- Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус/миниус. На 50м под вилата.
- Се патува според протокол за патување преку г.п.Ќафасан (Струга). НЕ е потребен PCR тест. Може да се патува и само со лична карта или пасош. 
 
ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ:
-  За уплата на два последователни термини (еден по друг), одобруваме 10% попуст на вториот термин;
-  Доплата за превоз: 55€ за возрасни / 45€ за деца од 2 до 12 год. Деца до 2 год. - бесплатно (без седиште);
-  Доплата за патничко осигурување.
 
Автобуски превоз САРАНДА, ден претходно од термините во табелата Патни Информации
Град на поаѓање Mесто на поаѓање Време на поаѓање Скопје - Саранда (510km)
Куманово: (кај рафинерија Окта - автопат) 22:00h
Скопје - СарандаАвтопат (A2)
Скопје: (паркинг пред VIP хотел наспроти саем) 22:30h
Штип: (паркинг пред нова пошта) 21:30h
Велес: (бензинска Макпетрол, кружен тек) 21:45h
Тетово: (бензинска, Макпетрол на влезот) 23:15h
Охрид: (пред аеродром Св.Апостол Павле) 01:15h
Струга: (бензинска, Макпетрол на влез) 01:30h
Поаѓање од Саранда: 15:00 (пред вилата или на околу 50м под вилата)

КОНТАКТ

  • 11-ти Октомври бр. 13, 1400 Велес
  • Viber & WhatsApp 078 730 777

ОТВОРЕТЕ ЈА НАШАТА
А ОДБЕРЕТЕ ЈА ВАШАТА СТРАНА ЗА ПАТУВАЊЕ !!!

Работно време

Понеделник - петок 09.00 - 17.00

Сабота 

Top