fbpx

Хотел "Primavera" - Валона

  • Понудата е објавена на 09/04/2021

Хотел "Pimavera" се наоѓа на сама плажа во центар на Валона на шеталиштето, опкружено со дрворед од палми, хотели, ресторани и кафичи. Собите, односно балконите се со поглед на море. Собите се опремени со ТВ, тоалет, тераса со страничен поглен кон море и шетачката зона, паркинг, клима и WiFi - БЕСПЛАТНО. Хотелот поседува свој ресторан со поглед на море и шеталиштето каде се служи појадокот и можност за доплата на вечера. Го препорачуваме за сите кој сакаат одлична локација во центар и плажа и одличен поглед на море. Ви посакуаме пријатен престој.

 EARLY BOOKING - Лето 2021 
5% попуст за целосна уплата до 01.05.21
 
"Primavera" 3*
Валона
термин
ЈУНИ ЈУЛИ АВГУСТ СЕПТЕМВРИ
11 18 25 2 9 16 23 30 6 13 20 27 3 10 17
бр. ноќи 7BB 7BB 7BB 7BB 7BB 7BB 7BB 7BB 7BB 7BB 7BB 7BB 7BB 7BB 7BB
Цена по лице (BB) 195 205 215 230 240 255 255 255 255 255 235 215 205 195 195
Дете од 4-12 години 50 50 50 50 50 50 50 50 50 50 50 50 50 50 50
Трето возрасно лице 75 75 75 75 75 75 75 75 75 75 75 75 75 75 75
 
 
НАПОМЕНА:
- Цените се дадените по лице за 7 ноќи со појадок без превоз;
- Цената вклучува : сместување, услуга појадок ,Паркинг, WiFi, услуга 24/7;
- Во цената не е вклучено : патничко осигурување;
- Појадокот се служи во ресторанот на хотелот;
- Цените се во евра, плаќањето е исклучиво во денари по курс 62мкд=1€.
 
ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ:
-  Доплата за превоз: 45€ за возрасни / 35€ за деца до 12 год. Деца до 2 год. - бесплатно (без седиште);
-  Доплата за патничко осигурување. 
 
Автобуски превоз ВАЛОНА, според термини од табелата Патни Информации
Град на поаѓање Mесто на поаѓање Време на поаѓање Скопје - Валона (390km)
Куманово: (кај рафинерија ОКТА - автопат) 01:30h
Скопје-Тетово-Гостивар-
-Струга-Ќафасан - Валона
Автопат (A2)
Скопје: (паркинг пред VIP хотел наспроти саем) 02:00h
Штип: (пред нова пошта - стадионот) 01:00h
Велес: (бензинска Макпетрол-кружен тек) 01:30h
Тетово: (бензиска Макпетрол на влез) 02:45h
Охрид: (аеродром Св.Апостол Павле) 04:45h
Струга: (бензиска Макпетрол на излез) 04:15h
Поаѓање од Валона: 15:00 часот (кај вилата или околу 50м)

КОНТАКТ

  • 11-ти Октомври бр. 13, 1400 Велес
  • Viber & WhatsApp 078 730 777

ОТВОРЕТЕ ЈА НАШАТА
А ОДБЕРЕТЕ ЈА ВАШАТА СТРАНА ЗА ПАТУВАЊЕ !!!

Работно време

Понеделник - петок 09.00 - 17.00

Сабота 

Top