fbpx

Вила "IDI" - Валона

  • Понудата е објавена на 09/04/2021

Вила „IDI“ се наоѓа на околу 80-90м од градската песочна плажа на Валона и на почетокот на шеталиштето покрај плажа, исполнето со дрвореди од палми и многу ресторани, кафулиња, хотели.. Вилата располага со 1/3 студиа на I и II кат со комплетно опременa кујна, купатило, балкон, ТВ и Wi-Fi и клима (бесплатно). Локацијата на вилата се наоѓа на брдо со убав поглед на плажа и море каде по удолница патот води до плажа и шеталиштето. Вилата е со одличен квалитет, чиста e и студијата се комфортни. Студијата  се наоѓаат на I и II кат. Ви посакуваме пријатен престој.

 

  EARLY BOOKING - Лето 2021 
 
10% попуст за целосна уплата до 01.05.21  |  5% попуст за целосна уплата до 01.06.21
"IDI"
Валона
термин
ЈУНИ ЈУЛИ АВГУСТ СЕПТЕМВРИ
11 18 25 2 27 3 10
бр. ноќи 7 7 7 7 7 7 7
1/3 студио 179 189 199 219 229 209 199
опис на ценовникот цени за наем на цело студио без превоз

 

НАПОМЕНА:
- Цените во табелата се однесуваат за наем на студио за 7 ноќевања без вклучен превоз.
- Превозот е истиот термин како во табелита во раните утрински часови.
- Сместувањето е по 14:00часот, а напуштање, последниот ден во 10:00 часот.
- Ги замолуваме патниците кој користат превоз да бидат на местата за поаѓање 10мин пред поаѓање. 
- Поради густиот сообраќај во текот на летната сеозна можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.
- Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител.
- Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус/миниус. На околу 50м под вилата на булеварот до плажа.
- Се патува според протокол за патување преку г.п.Ќафасан (Струга). НЕ е потребен PCR тест. Може да се патува и само со лична карта или пасош. 
 
ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ:
-  Доплата за превоз: 45€ за возрасни / 35€ за деца до 12 год. Деца до 2 год. - бесплатно (без седиште);
-  Доплата за патничко осигурување. 
 
Автобуски превоз ВАЛОНА, според термини од табелата Патни Информации
Град на поаѓање Mесто на поаѓање Време на поаѓање Скопје - Валона (390km)
Куманово: (кај рафинерија ОКТА - автопат) 01:30h
Скопје-Тетово-Гостивар-
-Струга-Ќафасан - Валона
Автопат (A2)
Скопје: (паркинг пред VIP хотел наспроти саем) 02:00h
Штип: (пред нова пошта - стадионот) 01:00h
Велес: (бензинска Макпетрол-кружен тек) 01:30h
Тетово: (бензиска Макпетрол на влез) 02:45h
Охрид: (аеродром Св.Апостол Павле) 04:45h
Струга: (бензиска Макпетрол на излез) 04:15h
Поаѓање од Валона: 15:00 часот (кај вилата или околу 50м)

КОНТАКТ

  • 11-ти Октомври бр. 13, 1400 Велес
  • Viber & WhatsApp 078 730 777

ОТВОРЕТЕ ЈА НАШАТА
А ОДБЕРЕТЕ ЈА ВАШАТА СТРАНА ЗА ПАТУВАЊЕ !!!

Работно време

Понеделник - петок 09.00 - 17.00

Сабота 

Top