fbpx

Вила "CAMELLIA" - Валона

  • Понудата е објавена на 09/04/2021
Вила „Camellia“ се наоѓа на 200м од градската песочна плажа на Валона и во непосредна близина на шеталиштето покрај плажа, исполнето со дрвореди од палми и многу ресторани, кафулиња, хотели.. Вилата располага со 1/2 и 1/3 студиа на I и II кат со комплетно опременa кујна, купатило, балкон, ТВ и Wi-Fi (бесплатно). Клима се доплаќа на лице место 2€ од ден доколку се користи. На најгорниот III кат во вилата има голема тераса со масичка со столчиња каде гостие можат да ја користат за храна или кафе со поглед кон море. Вилата е со одличен квалитет, чиста и студијата се комфортни. Студијата се наоѓаат на I и II кат. Ви посакуваме пријатен престој. 
 
BOOKING - Лето 2021 
10% попуст за целосна уплата до 01.05.21  |  5% попуст за целосна уплата до 01.06.21
 
"Camellia"
Валона
термин
ЈУНИ ЈУЛИ АВГУСТ СЕПТЕМВРИ
11 18 25 2 9 16 23 30 6 13 20 27 3 10 17
бр. ноќи 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7
1/2 студио 140 150 170 200 240 260 270 270 270 260 230 200 190 180 150
1/3 студио 160 170 190 220 260 280 290 290 290 280 250 230 210 200 170
опис на ценовникот цени за наем на цело студио без превоз
 
 
НАПОМЕНА:
- Цените во табелата се однесуваат за наем на студио за 7 ноќевања без вклучен превоз.
- Превозот е истиот термин како во табелита во раните утрински часови.
- Сместувањето е по 14:00часот, а напуштање, последниот ден во 09:00 часот.
- Ги замолуваме патниците кој користат превоз да бидат на местата за поаѓање 10мин пред поаѓање. 
- Поради густиот сообраќај во текот на летната сеозна можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.
- Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител.
- Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус/миниус. На околу 50м од вилата.
- Се патува според протокол за патување преку г.п.Ќафасан (Струга). НЕ е потребен PCR тест. Може да се патува и само со лична карта или пасош. 
 
ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ:
-  За уплата на два последователни термини (еден по друг), одобруваме 10% попуст на вториот термин;
-  Доплата за превоз: 45€ за возрасни / 35€ за деца до 12 год. Деца до 2 год. - бесплатно (без седиште);
-  Доплата за патничко осигурување.
 
 
Автобуски превоз ВАЛОНА, според термини од табелата Патни Информации
Град на поаѓање Mесто на поаѓање Време на поаѓање Скопје - Валона (390km)
Куманово: (кај рафинерија ОКТА - автопат) 01:30h
Скопје-Тетово-Гостивар-
-Струга-Ќафасан - Валона
Автопат (A2)
Скопје: (паркинг пред VIP хотел наспроти саем) 02:00h
Штип: (пред нова пошта - стадионот) 01:00h
Велес: (бензинска Макпетрол-кружен тек) 01:30h
Тетово: (бензиска Макпетрол на влез) 02:45h
Охрид: (аеродром Св.Апостол Павле) 04:45h
Струга: (бензиска Макпетрол на излез) 04:15h
Поаѓање од Валона: 15:00 часот (кај вилата или околу 50м)

КОНТАКТ

  • 11-ти Октомври бр. 13, 1400 Велес
  • Viber & WhatsApp 078 730 777

ОТВОРЕТЕ ЈА НАШАТА
А ОДБЕРЕТЕ ЈА ВАШАТА СТРАНА ЗА ПАТУВАЊЕ !!!

Работно време

Понеделник - петок 09.00 - 17.00

Сабота 

Top