fbpx

КУШАДАСИ ПАКЕТ АРАНЖМАН

  • Понудата е објавена на 18/05/2017

ПРОГРАМА НА ПАТУВАЊЕ:

12 дена / 9 ноќевања

01. ден СКОПЈЕ - КУШАДАСИ
Состанок на групата од Скопје во 11:30 ч. на паркингот пред хотел Holiday Inn. Заминување за Турција во 12:00 ч. Патот води преку граничниот премин Богородица-Евзони и Грција. Ноќно возење со попатни одмори.

02. ден КУШАДАСИ
Пристигнување во пладневните часови. Сместување во хотел (по 13:00 часот). Слободно време за одмор. Ноќевање.

од 03. до 10. ден КУШАДАСИ
Денови за одмор со престој во избраниот хотел. Комуникација со локалните представници за евентуални факултативни излети и посети.

11. ден КУШАДАСИ - СКОПЈЕ
Појадок. Напуштање на собите до 10:00 часот. Заминување за Македонија во попладневните часови. Ноќно возење со попатни одмори.

12. ден СКОПЈЕ
Пристигнување во Македонија во попладневните часови.

Kusadasi Bus EB 01 2019

НАПОМЕНА: ПОПУСТИТЕ ЗА РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА ВАЖАТ ДО ПОПОЛНУВАЊЕ НА ПРЕДВИДЕНИОТ БРОЈ НА СОБИ, ХОТЕЛОТ МОЖЕ ДА ГИ ОТПОВИКА БЕЗ ПРЕТХОДНА НАЈАВА!
- Терминитe објавени во табелата се однесуваат на ден на поаѓање (термин BUS) или ден на влез во објектите (термин check-in)
- Цените се однесуваат на пакет аранжман по лице (9 ноќевања со превоз), при сместување на минимум две лица на соба.
- Цените се изразени во EUR за уплата во денарска пртиввредност: 1 EUR = 62 MKD

ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ:
- Попустите за деца и за трето лице, важат при сместување во соба со две возрасни лица
- Доплата за соба SV (поглед на море) во хотел SUNDAY *** (6 EUR на ден по лице, со резервација)
- Употреба на клима уред, се доплаќа во хотелите OZCAM ** и AARGAU ** ( 3 EUR по соба на ден)
- АКЦИЈА!!!! Цените со попуст важат за комплетна уплата до датумот на важење на попустот

ВО ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ Е ВКЛУЧЕНО:
- Превоз со туристички автобус на релација Скопје - Кушадаси - Скопје (поаѓање во 10:00 h , паркинг спроти хотел Holiday Inn)
- Сместување во хотел и услуга по избор од табелата, на база 9 ноќевања
- Организација и реализација на аранжманот

ВО ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ НЕ Е ВКЛУЧЕНО:
- Задолжителна полиса за патничко осигурување (препорачуваме - полиса без франшиза)


ЗАБЕЛЕШКИ:
- Само Автобуски превоз (без сместување): 80 EUR (60 EUR деца до 12 г.)
- За реализација на аранжманот, потребен е минимум од 40 патници
- Во хотел ARORA****, трокреветните соби немаат балкон.
- За овој аранжман важат Општите услови за патување на СКТМ и САВАНА

Легенда:
DBL/TWIN - двокреветна соба (можен помошен кревет), SGL - еднокреветна соба, APP - апартман, Family - фамилијарна соба, SUITE – суит, Mezonette – мезонет, Bungalow – бунгалов, PV/MV - поглед на парк, SV - поглед на море, tv - телевизор, fr - ладилник (фриждер), ac - клима уред, BB - ноќевање со појадок, HB - полупансион (појадок и вечера), AI - (all inclusive) се вклучено.
ИНФОРМАЦИИ ЗА АВТОБУСКИ ПРЕВОЗ (КОНЕКЦИИ И ВРЕМЕ НА ПОАЃАЊЕ):

Место и време на поаѓање:
Скопје 12:00 h (паркинг спроти хотелот "Holiday Inn")
Велес 12:30 h (бензиска пумпа, мотел Македонија)
Неготино 13:00 h (бензиска пумпа, Макпетрол)
Смоквица 13:30 h (бензиска пумпа, РТ петрол)
Гевгелија 14:00 h (бензиска пумпа, граничен премин Богородица)
Поаѓање од Турција: 14:00 h (локално време, 13:00 мак. време)

Превоз со конекција од следните градови:
Куманово 10:30 h (БП Макпетрол, автобуска станица)
Гостивар 09:30 h (паркинг кај Дом на култура)
Тетово 10:30 h (кружен тек кај Дом на култура)
Кочани 10:30 h (БП Макпетрол, кај Основен суд)
Штип 11:15 h (паркинг пред пошта)
Кичево 10:00 h (БП Пуцко петрол, спроти ТА Меридијан)
Струга 09:00 h (хотел Дрим, трафики)
Охрид 09:15 h (БП Лукоил, кај автобуска станица)
Ресен 10:00 h (спроти автобуска станица)
Битола 11:30 h (паркинг кај спортска сала)
Прилеп 12:00 h (БП Лукоил)
Кавадарци 12:30 h (паркинг кај гранична полиција)
Радовиш 12:00 h (БП Макпетрол)
Струмица 12:45 h (паркинг пред Тинекс)
Доплата за конекција - 10 € по патник

ПАТНИ ИНФОРМАЦИИ (сопствен превоз)
Насока: Скопје-Thessaloniki-Izmir-Kusadasi (1150 km)
Скопје-Thessaloniki (E75), Thessaloniki-Alexandropouli-Kipi/Ipsala (E90),
Ipsala-Kilitbahir (Ferry)(E84/E87), Çanakkale-Izmir-Kusadasi (E87/D515)
Ferryboat Kilitbahir-Çanakkale (30 min)
Трошоци во еден правец: (износите се променливи)
патарини MK (180 ден), патарини GR (12 €), брод/автомобил од 7,5 €, брод/патник 0,6 €

КОНТАКТ

  • 11-ти Октомври бр. 13, 1400 Велес
  • +389 43 231 221

ОТВОРЕТЕ ЈА НАШАТА
А ОДБЕРЕТЕ ЈА ВАШАТА СТРАНА ЗА ПАТУВАЊЕ !!!

Работно време

Понеделник - петок 09.00 - 19.00

Сабота 09.00 - 13.30

Top