fbpx

 


Кефалонија е најголемиот остров на Јонското море и се наоѓа јужно од Лефкада а северно од Закинтос. Островот е претежно планински на запад а со прекрасни плажи на исток. Кефалонија е најелитното Јонско летувалиште со модерни хотели и луксузни вили. Комплетното летно уживање го овозможуваат традиционалните грчки села, винските подруми, таверните и кристалното бистро Јонско море.

ЛЕТО НА КЕФАЛОНИЈА 2019

-10% попуст за резервации до 08.06


Порос е едно од најубавите и најатрактивните места на Кефалонија. Сместно е во подножјето на планините Атрос и Пахни и окружено е со бујна вегетација. Не е класично туристичко летувалиште, повеќе е активно гратче и е пристаниште во кое доаѓаат туристи најмногу од Западна Европа. Од главниот град Аргостоли е одалечен 41км, а до пажата Скала 12 км. Порос ги има скоро сите содржини, од убави плажи, романтични шеталишта, до најубавите таверни и ресторани на Кефалонија, односно продавници, бутици и сувенирници. Порос е сместен во југоисточниот дел на островот Кефалинија, а тоа е трето пристаниште на островот од кое тргнуваат траектите за Пелопонез.

ВИЛА КИКИ
Вила Кики располага со двокреветни студиа и четирикреветни апартмани. Сите соби имаат клима ( доплата на лице место), кујна и тераса. Вилата се наоѓа на 200 метри од центарот на градот, 20 метри од морето и 250 метри од градската плажа.
ВИЛА АЛЕКОС
Вила Алекос располага со двокреветни и трокреветни студија и еден петокреветен апартман.
Сите соби имаат клима ( доплата на лице место), кујна и тераса.Вилата се наоѓа на 50 метри од центарот на градот и 150 метри од градската плажа.
ВИЛА АСТИР
Вила Астир располага со двокреветни студија. Сите соби имаат клима (доплата на лице место), кујна и тераса.
Се наоѓа на 100 метри од центарот на градот и на 10 метри од море.

Хотел Михаела располага со двокреветни и трокреветни студија. Сите соби имаат клима (доплата на лице место) мини фрижидер и Wi – Fi.
Се наоѓа на 600 метри од центарот на градот и на 250 метри од плажа.

Датум на поаѓање Почеток на аранжманот Крај на аранжманот 1/5 1/4 1/3 1/2
07.07.2019 08.07.2019 17.07.2019 / / 279€ 299€
16.07.2019 17.07.2019 26.07.2019 289€ 299€ 309€ 329€
25.07.2019 26.07.2019 04.08.2019 289€ 299€ 309€ 329€
03.08.2019 04.08.2019 13.08.2019 289€ 299€ 309€ 329€
12.08.2019 13.08.2019 22.08.2019 279€ 289€ 299€ 319€
21.08.2019 22.08.2019 31.08.2019 269€ 279€ 289€ 309€

Цената на аранжманот вклучува:
Сместување на база 9 ноќевање на Кефалонија/Порос
Превоз со високо туристички автобус на релација Скопје – Порос – Скопје
Превоз со брод на релација Килини – Порос – Килини
Организација на аранжманот и пратител на групатa
Цената на аранжманот не вклучува:
Факултативни излети
Задолжителна туристичка такса за Грција која се наплаќа од 01.01.2018. година (дневно по соба: приватно сместување – 0,5 евра, се плаќа во агенција)
Индивидуални трошоци
Патничко и здравствено осигурување

Напомена:
За патниците кои не користат превоз од агенцијата цената не се намалува .
Наведените цени од табелата се однесуваат за тргнување од Скопје.

Поаѓање од Скопје – состанок на група во 17:30 часот, тргнување 18:00 часот.Поаѓање од Велес 18:45 БП Макоил мотел Македонија
Напуштање на собите е во 10:00 часот.
Тргнувањето од Кефалонија/Порос е предвидено во попладневните часови.
Користење само на превоз е 90евра.

 

 

КОНТАКТ

  • 11-ти Октомври бр. 13, 1400 Велес
  • +389 43 231 221

ОТВОРЕТЕ ЈА НАШАТА
А ОДБЕРЕТЕ ЈА ВАШАТА СТРАНА ЗА ПАТУВАЊЕ !!!

Работно време

Понеделник - петок 09.00 - 19.00

Сабота 09.00 - 13.30

Top