fbpx

Положба : Лептокарија
Сместување : соби. Собите се комфорни, вкусно уредени, опремени со клима уред, фрижидер, ТВ, тоалет, фен, интернет приклучок, балкон, мини кујна во која може да се користи за спремање на пијалоци, но не и за готвење храна.
Услуга: ноќевање со појадок
Содржини: ресторан, кафетерија, 24 часа рецепција...
Плажа: 50м од плажа

* Во основните цени не се пресметани попусти. Цената со попуст за рани резервации е дадена во редот под основната цена (со црвена боја)
* За резервација потребна е уплата од мин. 30% од вкупната цена, а останатиот дел се доплаќа најдоцна 15 дена пред почетокот на аранжманските услуги
*** (Освен за резервации СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА, кога условите се дефинирани поинаку, според забелешката подолу) ***

 

HOTEL IFIGENIA ***                                      
ПИЕРИА   месец МАЈ ЈУНИ ЈУЛИ АВГУСТ СЕПТЕМВРИ
ЛЕПТОКАРИЈА услуга термин 24 31 7 14 21 28 5 12 19 26 2 9 16 23 30 6 13 20
    ноќевања 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7
 
RO
DBL GF (2+0) 84 100 120 144 158 174 191 210 231 231 231 231 210 183 159 133 106 85
  РАН БУКИНГ (до 31.01) 72 85 102 123 135 148 163 179 197 197 197 197 179 156 136 114 91 73
  DBL (2+1) 93 110 132 159 174 192 211 231 255 255 255 255 231 202 175 147 117 94
  РАН БУКИНГ (до 31.01) 80 94 113 136 148 164 180 197 217 217 217 217 197 172 149 125 100 80
цена по лице
BB
DBL GF (2+0) 117 133 153 177 191 207 224 243 264 264 264 264 243 216 192 166 139 118
за 7 ноќевања РАН БУКИНГ (до 31.01) 105 118 135 156 168 181 196 212 230 230 230 230 212 189 169 147 124 106
  DBL (2+1) 126 143 165 192 207 225 244 264 288 288 288 288 264 235 208 180 150 127
  РАН БУКИНГ (до 31.01) 113 127 146 169 181 197 213 230 250 250 250 250 230 205 182 158 133 113
 
HB
DBL GF (2+0) 180 196 216 240 254 270 287 306 327 327 327 327 306 279 255 229 202 181
  РАН БУКИНГ (до 31.01) 168 181 198 219 231 244 259 275 293 293 293 293 275 252 232 210 187 169
  DBL (2+1) 189 206 228 255 270 288 307 327 351 351 351 351 327 298 271 243 213 190
  РАН БУКИНГ (до 31.01) 176 190 209 232 244 260 276 293 313 313 313 313 293 268 245 221 196 176
за 1 дете 2-11,99 г. > RO-100%, BB +33€, HB +96€ / за 3 возрасен 12+ г. >RO-60%, BB +33€, HB +96€
RO - ноќевање, BB - ноќевање со појадок, HB - полупансион (појадок и велера). DBL (2+0): 2 единечни кревети, DBL (2+1): 2 единечни кревети + софа
* РАН БУКИНГ: 15% ПОПУСТ за резервации до 31.01.2020 година (не важи на доплата за BB и HB) !!!

Попустите за СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА имаат валидност за резервации направени според условите на понудата. Истите не може да бидат комбинирани со други попусти и промоции. ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ПО ПРИЛОЖЕНИТЕ УСЛОВИ ЗА СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА ПОТРЕБНА Е НЕРЕФУНДАБИЛНА УПЛАТА ОД 50% ОД ВКУПНАТА СУМА НА АРАНЖМАНОТ, А ЦЕЛОСНА ДОПЛАТА СЕ ВРШИ НАЈДОЦНА 2 НЕДЕЛИ (15 ДЕНА) ПРЕД ДАТУМОТ НА ВЛЕЗ ВО ХОТЕЛ.

Сите резервации направени по предвидените датуми и услови од специјалната понуда ке бидат наплатени по редовни, или ревидирани услови и цени актуелни во периодот на резервирање. Промени во резервации направени во предрезервацискиот период не се дозволени. Во случај на промена на веќе потврдена резервација (имиња, број на патници, хотел, термин, итн) цената на програмата ќе биде калкулирана редовно, без попустот за рано букирање, односно според цените актуелни во периодот кога се врши промената, освен во ситуации кога организаторот писмено ќе дозволи поинаку.

ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ ВКЛУЧУВА:
* Сместување во избраниот хотел на база на избраната услуга во термин со 7 ноќевања, според табелите во ценовникот.
* Трошоци за организација на програмата.

ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ НЕ ВКЛУЧУВА:
* Превоз до избраниот хотел во Грција (на барање, со доплата, може да се организира превоз до хотелите)
* Задолжително патничко осигурување.
* Услуги како бесплатно користење лежалки и чадори на плажа итн. не се вклучени во цена, освен ако е наведено поинаку во подеталните описи на хотелот
* Останати индивидуални трошоци, факултативни екскурзии, дополнителни оброци....

УСЛОВИ И НАЧИН НА ПЛАЌАЊЕ:
* Плаќањето се врши исклучиво во денарска противвредност по курс од 62,0 ден. за 1 ЕВРО.

АВТОБУСКИ ПРЕВОЗ: 35 € (25 € деца 02-12г.)

ВАЖНИ НАПОМЕНИ:
- Превозот со автобус се извршува до туристичката дестинација, до соодветно место за запирање на автобусот според локалните сообраќајни услови.
- Организаторот не гарантира превоз до самиот објект на сместување.
- Патниците самостојно го пренесуваат својот багаж од местото на запирање до објектот на сместување.
- Секој патник има право на превоз на 1 парче багаж до 20 кг и 1 парче рачен багаж.

Туристичка такса за престој се плаќа директно во хотел:
- 5* хотели: 4 € од соба од ноќевање
- 4* хотели: 3 € од соба од ноќевање
- 3*хотели: 1.50 € од соба од ноќевање
- 1 & 2* хотели: 0.50 € од соба од ноќевање

 

Прочитано 414 пати

КОНТАКТ

  • 11-ти Октомври бр. 13, 1400 Велес

ОТВОРЕТЕ ЈА НАШАТА
А ОДБЕРЕТЕ ЈА ВАШАТА СТРАНА ЗА ПАТУВАЊЕ !!!

Работно време

Понеделник - петок 09.00 - 19.00

Сабота 09.00 - 14.00

Top