fbpx

Вилата ГАЛИНИ се наоѓа на сама плажа во Калитеа. Располага со сопствена плажа, лежалки и чадор за секоја соба. Сите соби се со поглед на море. Вилата располага со безжичен интернет со брзина вообичаена за грчките конекции.Вилата се состои од два блока, првиот блок „Б” е со трокреветни студиjа, вториот блок „А“ е со двокреветни студија. Секоја соба има мини вц со туш, мини кујна, со решо, кујнски инвентар, фрижидер, тв, клима и тераси. Вилата е со скромен квалитет, идеална за луѓе кои сакаат мирен одмор и сместување на сама плажа. Истата е од “Ц„ категорија. Туристичката такса се плаќа во агенција, истата изнесува 0,50 евра на ден по студио/апартман (220 мкд за престој од 7 дена).

 

Попуст -20% за резервации до 01.07.2020 со уплата од минимум 30% од цената на аранжманот !
(попустот важи на основната цена, не важи на доплатите)

ЦЕНОВНИК НАЕМ НА СОБА 

ТЕРМИН Ноќевање 1/2 студио 1/3 студио
 
05.07.2020 7 ноќи 399€ 429€
12.07.2020 7 ноќи 429€ 449€
19.07.2020 7 ноќи 429€ 449€
26.07.2020 7 ноќи 429€ 449€
02.08.2020 7 ноќи 429€ 449€
09.08.2020 7 ноќи 429€ 449€
16.08.2020 7 ноќи 419€ 439€
23.08.2020 7 ноќи 339€ 359€

 

 ЦЕНОВНИК 7 НОЌЕВАЊА ПО ЛИЦЕ СО ВКЛУЧЕН ПРЕВОЗ

ТЕРМИН 30.08.2020 06.09.2020 13.09.2020 20.09.2020
Ноќевање 7 ноќи 7 ноќи 7 ноќи 7 ноќи
Студио 165€ 145€ 115€ 85€

 

НАПОМЕНИ:
ВОНСЕЗОНСКИТЕ ЦЕНИ СЕ ДАДЕНИ ПО ЛИЦЕ ЗА ПАКЕТ АРАНЖМАН - 7 НОЌЕВАЊА СО ВКЛУЧЕН ПРЕВОЗ. За сопствен превоз редовната цена за прво и второ лице се намалува за 10 евра.
Напомена: Во апартман минимум 3 лица, 2 лица плаќаат полна цена, трето и четврто лице плаќаат задолжително по 35евра.
СЕЗОНСКИТЕ ЦЕНИ СЕ ДАДЕНИ ЗА НАЕМ НА АПАРТМАН ЗА 7 НОЌЕВАЊА, согласно бројот на кревети.
Во студио / апартман дозволено е сместување на лица согласно бројот на кревети. Над дозволениот број (во одредени капацитети) може да се смести максимум едно дете до 5,99 години во кревет со родител.
Термините во табелата се денови на започнување на аражманот.

Време и место на поаѓање

Куманово е во 02:45 часот наутро пред ‘Скара кај Жмара’.
Скопје е во 04:00 часот на паркингот спроти хотел Холидеј Ин, состанок на групата е во 03:30 часот.
Поаѓање од Велес 04.30 бензинска мотел Македонија.

Агенцијата го задржува правото за промена на времето и местото на поаѓање. Ве молиме минимум 24 часа пред секое тргнување да се информирате за потврда за времето и местото.
Патничкото осигурување е задолжително и НЕ е вклучено во цената.
Цените се изразени во евра, уплатата е исклучиво во денараска противвредност (1евро=62мкд).
За уплата на две смени, одобруваме 10% попуст на втората смена. Напомена: понудата важи на редовните цени.
Попустите НЕ можe да се комбинираат помеѓу себе, на промотивните цени НЕ следува попуст, попуст за рано букирање и за две смени НЕ може да се комбинира.
Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на ultra first или last minute понуда да ги објави и продаде слободните капацитети по цени кои се разликуваат од оние кои се веќе објавени во ценовникот. Лицата кои го уплатиле аранжманот по редовен ценовник, немаат право на надомест на средства за разлика во цена.
Усни и телефонски резервации се невалидни и неважечки. Важечка е резервацијата со авансна уплата од 30% од вкупниот износ на аранжманот. Целосна доплата на аранжманот се врши најдоцна до 7 дена пред поаѓање.
Сместување во собите е по 14.00 часот, а напуштање на истите е до 09.00 часот по локално време
За хигиената во собите во текот на престојот се грижат самите клиенти. По завршувањето на Вашето летување должни сте да ја оставите собата во чиста состојба. Во случај на причинета материјална штета за време на престојот, корисникот на собата ја надоместува штетата на сопственикот на лице место.
Туристичката такса се плаќа на лице место кај претставник на агенција или пак на сопствениците на објектите, истата изнесува 0,50 евра на ден по студио/апартман.
Цените објавени во табелите се конечни, без скриени трошоци. Одлуката за доплата на клима-уред, интернет и слично, кај одредени сместувачки капацитети е на сопствениците на објектите, Магелан НЕ може да гарантира стабилност, брзина или коректност на интернет врската во кој-било објект од целата понуда. Во цената на аранжманот каде што е вклучено користење на клима уред, сопственикот има право да реагира и да ја скрати оваа услуга доколку го оставате клима уредот вклучен додека сте надвор од собата.
Секој патник има обврска и е задолжен да води грижа за важноста на патните исправи и задолжително да обезбедите патничко-здравствено осигурување, недостаток на истите не е одговорност на вработените во т.а. „Магелан“ и на самата агенција и поради кои НЕ можаe да се откаже аранжман или да се промени термин на резервацијата.
Организаторот на патување организира превоз со придружник на групата, до местото кое е најпогодно за застанување и паркирање на автобусите.

Цена на превозот:

Возрасни 35 евра / Еден правец 25 евра
Деца 2- 11,99години 25евра / Еден правец 20 евра
Дете до 1,99 години (без седиште) – бесплатно

Прочитано 930 пати

КОНТАКТ

  • 11-ти Октомври бр. 13, 1400 Велес
  • 078 730 777

ОТВОРЕТЕ ЈА НАШАТА
А ОДБЕРЕТЕ ЈА ВАШАТА СТРАНА ЗА ПАТУВАЊЕ !!!

Работно време

Понеделник - петок 09.00 - 18.00

Сабота 10.00 - 14.00

Top