fbpx

Вилата се наоѓа во мирното летувалиште Потидеа на почетокот на првиот крак на полуостровот Халкидики, Касандра, на околу 65 км од Солун. Од плажа е одалечена 20 метри. Сместувањето е во 1/2 и 1/3 студиа и 1/4 апартмани (две простории, спална со брачен кревет и дневна со два оделни кревети) во два блока А и Б (позади блок А). И студиата и апартманите се со: опремена кујна, купатило, клима уред (вклучен во цената) и TВ. Вилата располага со сопствена уредена плажа со лежалки чие користење за гостите од вилата е без дополата.

 

Вила „ХАУС ЛИТЕА“ – Потидеа
Период Ноќевања 1/2 студио 1/3 студио 1/4 апп
19.05-26.05.19 7* 80 90 100
26.05-02.06.19 7* 90 110 120
02.06-09.06.19 7*     130
09.06-16.06.19 7*      
16.06-23.06.19 7*     150
23.06-30.06.19 7   280  
30.06-07.07.19 7 260 290 360
07.07-14.07.19 7 280 320 380
14.07-21.07.19 7 300 340 440
21.07-28.07.19 7 300 360 440
28.07–04.08.19 7 300 360 440
04.08-11.08.19 7 300 360 440
11.08-18.08.19 7 300 340 420
18.08-25.08.19 7 240 320 380
25.08-01.09.19 7* 120 170 190
01.09-08.09.19 7* 100 120 140
08.09-15.09.19 7* 90 100 120
15.09-22.09.19 7* 70 80 100
22.09-29.09.19 7* 60 70 90

 
Напомена:
 
Смените со * се однесуваат на 7 ноќевања со вклучен превоз по лице.
Трето и четврто лице во 1/3 студио или 1/4 апп БЕСПЛАТНО  –  плаќаат само превоз доколку користат.
Смените без * се однесуваат на наем на цел апартман за 7 ноќевања без вклучен превоз
Во цената на аранжманите вклучено е користењето на клима уредот.
Сместување во собите е по 13 часот по локално време, а напуштање на апартманите е до 10 часот по локално време
За уплатени два аранжмана 7+7 ноќевања одобруваме попуст од 10 % на вториот аранжман(не се комбинира)
Цените се изразени во ЕУР за плаќање во денарска противвредност 1 € = 62 денари.
Цената на превозот на релација Скопје – Халкидики – Скопје изнесува:
возрасни: 35 €
деца од 2 до 12 години: 20 €
деца до 2 години: БЕСПЛАТНО (не користи седиште)
*При користење на сопствен превоз во термините со * цената на аранжманот се намалува за 15 €.
 Туристичка такса од 0,5€ на ден по сместувачка единица се плаќа на лице место по пристигнување (check in) во објектот.
 Агенцијата оргранизатор не превзема одговорност за квалитетот и покриеноста на интернет конекцијата во капацитетите од понудата.

 

  • Локација:
Прочитано 6149 пати

КОНТАКТ

  • 11-ти Октомври бр. 13, 1400 Велес
  • +389 43 231 221

ОТВОРЕТЕ ЈА НАШАТА
А ОДБЕРЕТЕ ЈА ВАШАТА СТРАНА ЗА ПАТУВАЊЕ !!!

Работно време

Понеделник - петок 09.00 - 19.00

Сабота 09.00 - 13.30

Top