fbpx

Вила Флегос се наоѓа во близина на плоштадот во Фурка, во мирен дел, оддалечена 3 мин. од песочната плажа. Располага со убаво уредени трокреветни и четворокреветни апартмани на приземје и прв спрат. Сите апп се опремени со нов мебел, комплетна кујна, ТВ, клима уред (вклучен во цена), бања. Има простран двор.

- 10% ПОПУСТ ЗА УПЛАТА ДО 30.04.2019

Период 18.05 25.05 1.06 8.06 15.06 24.06 3.07 12.07 21.07 30.07 8.08 17.08 24.08 31.08 7.09 14.09
Ноќевања 7 7 7 7 9 9 9 9 9 9 9 7 7 7 7 7
1/3 69€ 79€ 109€ 129€ 179€ 209€ 239€ 259€ 259€ 259€ 239€ 179€ 139€ 129€ 109€ 79€
1/4 79€ 89€ 119€ 139€ 189€ 219€ 249€ 269€ 269€ 269€ 249€ 189€ 149€ 139€ 119€ 89€

 

 

• За пакет аранжман од 9 ноќи со сопствен превоз се одбива 15 еур од вкупната цена по лице."
За користење сопствен превоз, попустот за рана резервација се намалува за5%

• Задолжително здравствено и патничко осигурување 
• Трето и четврто лице во АПП бесплатно сместување, плаќаат само превоз
• Цена за превоз за дете од 2-11.99 год.- 25 еур / 1.545 мкд
• Цена за превоз за возрасен 35 еур/ 2.163 мкд
• Користењето на собите започнува првиот ден од 14:00 по локално време, а се напуштаат во 09:00 по локално време последниот ден!
• За хигиената во собите за време на престојот се грижат самите гости, сите настанати штети за време на престојот се на товар на патниците!
• Поаѓање од Скопје од Автобуска Станица во 05:00ч, поаќање од Велес 05.45 бензинска пумпа МАКОИЛ мотел Македонија
• Враќање последниот ден во попладневните часови!
• Цените се дадени по лице за 7 и 9 ноќевања со вклучен автобуски превоз.• За пакет аранжман од 9 ноќи со сопствен превоз се одбива 15 еур од вкупната цена по лице.


• За ова патување потребен е валиден биометриски пасош (минимум важност 90 дена од денот на враќање во државата) и бел лист (виза не е потребна); не се потребни посебни вакцини."
• За резервација задолжително уплата аванс 30% од вкупниот износ, целосна доплата 7 дена пред патување.
• За резервации направени на EARLY BOOKING, целосна уплата до наведениот датум
• Во собите е дозволено сместување на лица согласно со бројот на легла т.е исклучиво оние лица кои се впишани на ваучерот издаден од агенцијата. Во случај на сместување повеќе лица од дозволеното, агенцијата или партнерот на истата има право да не ги смести лицата или да побара одреден финансиски надомест.
• За хигиената во собите за време на престојот се грижат самите гости
• Сите настанати штети за време на престојот се на товар на патниците. Сопствениците на вилите имаат право да побараат одреден паричен надомест за причинетата штета. При сместување ЗАДОЛЖИТЕЛНА проверка на состојбата на собите!
• Агенцијата организира превоз со придружник - пратител на групата, до место кое е најпогодно за застанување/паркирање на автобусот"
• Агенцијата/претставникот не се задолжени за транспорт на багажот на патниците од автобус - сместувачки капацитет"• Агенцијата не може да гарантира стабилност, брзина или коректност на брзина на интернет во било кој од наведените сместувачки капацитети во понудата"
• Доплата на туристичка такса во сместувачките капацитети (0.5 - 3 еур по соба на ден)
• Агенцијата го задржува правото да објави дел од слободните (непродадени) капацитети на Last Minute! Претходно направените и потврдени резервации нема да подлежат на било какви промени во цената"
• За овој аранжман важат општите услови на патување на СКТМ, побарајте ги во агенцијата."
• Цените се дадени по лице во евра, плаќањето е во денари (1 еур =62 мкд.)
• Состанок на групата 30 минути пред поаѓање на Главна Автобуска станица Скопје
(перон 1 или 2)"
• Патување за наведената дестинација преку Граничен премин Богородица
(Гевгелија)
• Пристигнување и сместување во одбраните капацитети
• Денови на престој (7 или 9)
• Последниот ден собите се напуштаат во договорено време (наведено во куќен ред)
• Поаѓање кон Македонија во попладневните часови

Прочитано 1740 пати

КОНТАКТ

  • 11-ти Октомври бр. 13, 1400 Велес
  • +389 43 231 221

ОТВОРЕТЕ ЈА НАШАТА
А ОДБЕРЕТЕ ЈА ВАШАТА СТРАНА ЗА ПАТУВАЊЕ !!!

Работно време

Понеделник - петок 09.00 - 19.00

Сабота 09.00 - 13.30

Top