fbpx

Хотелот се наоѓа на прв ред од плажа, на 20м далечина. Самиот хотел има двор со тревна површина, лоби и ресторан.Собите располагаат со клима, ТВ, интернет, тоалет со туш кадичка и балкони кој странично гледаат према море.Сите соби се двокреветни со единечни легла и не располагаат со дополнително легло за дете. На плажа на секоја соба му следи 2 лежалки, во последните редови.

Гпс координати: 39.177356, 20.546496

 

Период Ноќевања DBL SSV
BB
22.05-29.05.19* 7
29.05-05.06.19* 7
05.06-12.06.19 7
12.06-19.06.19 7
19.06-26.06.19 7
26.06-03.07.19 7 179
03.07-10.07.19 7 209
10.07-17.07.19 7 229
17.07-24.07.19 7 239
24.07-31.07.19 7 239
31.07-07.08.19 7 239
07.08-14.08.19 7 239
14.08-21.08.19 7 239
21.08-28.08.19 7 219
28.08-04.09.19 7 199
04.09-11.09.19 7 159
11.09-18.09.19 7 119
18.09-25.09.19* 7 89
25.09-02.10.19* 7 69
 

Цените во табелата се дадени по ЛИЦЕ НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК за 7 ноќевања во евра без попуст, плаќањето е во денарска противредност 1 Евро = 61.8 Денари
На термините означени со ѕвезда(*) не следува попуст.
На плажа на секоја соба му следи 2 лежалки, во последните редови.
Дете до 6год - бесплатно - со 2 полно платежни возрасни лица, во кревет со родители. (нема дополнително легло)

Доплата за туристичка такса 1,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)
 
Доплата за еднокреветна соба 80 % од сумата за второто лице
Можност за доплата за вечера 8 евра по лице на ден, и доплатата е на лице место во хотелот

Доплата за превоз возрасни 45 €;  за деца од 2 до 12год, 35 €

Автобуски превоз:

01:00 ч Скопје (Дрводекор) трансфер до Битола
01:45 ч Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) трансфер до Битола
12:45 ч Штип (паркинг пред пошта) трансфер до Битола доплата 5 €
02:30 ч Кавадарци (бензинска пумпа Макпетрол,Дреново) трансфер до Битола
03:20 ч Прилеп (бензинска пумпа Лук Оил) трансфер до Битола
04:00 ч Битола (Пред спортска Сала)
03.15 ч Ресен (спроти автобуска станица) - Трансфер до Битола
02:30 ч Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола)
02.15 ч Струга (Хотел Дрим) - Трансвер до Битола
02:45 ч Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол)

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

- За уплата на два или повеќе последователни термини одобруваме 7% попуст
- попустите не се комбинираат,
- Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител
- Автобусот ги остава патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус,
- Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)
- Важат Општите услови на СКТМ

  • Локација:
Прочитано 14709 пати
Тагови:

Поврзани понуди

КОНТАКТ

  • 11-ти Октомври бр. 13, 1400 Велес
  • +389 43 231 221

ОТВОРЕТЕ ЈА НАШАТА
А ОДБЕРЕТЕ ЈА ВАШАТА СТРАНА ЗА ПАТУВАЊЕ !!!

Работно време

Понеделник - петок 09.00 - 19.00

Сабота 09.00 - 13.30

Top