fbpx

Оваа вила се наоѓа во градина од маслинки над Валтос плажата. Одалечена 400 метри од море и околу 500 метри од стариот град Парга. Студио 02 поседуваат два стандардни кревети или еден француски кревет со можност за додавање на помошен кревет. Студијата поседуваат кујнски дел (фрижидер, решо со две рингли, , прибор и садови според бројот на гостите), купатило, ТВ, клима и тераса со гарнитура за седење. Апартмани 03 се сместени на високо приземје, први и втори спрат и поседуваат спална соба со француски кревет и простор за дневен одмор со кауч на расклопување за 1 или 2 особи, кујнски дел (фрижидер, решо со две рингли, прибор и садови според бројот на гостите), купатило со туш-када, фен за коса, ТВ, клима и тераса со гарнитура за седење. Климата се доплаќа 7 евра по студио/ во апартман по користен клима уред. Диогенис-А- студијата се реновирани и се на високо приземје, први и втори спрат. Диогенис-Б -студијата се на приземје.

    МАЈ 29 ЈУН 08 ЈУН 18 ЈУН 28 ЈУЛ 08 ЈУЛ 18 ЈУЛ 28 АВГ 07 АВГ 17 АВГ 27 СЕП 06 СЕП 16
Вила DIOGENIS-A
Клима со доплата
Студио 02 по лице / 129 179 209 229 279 319 319 289 209 159 /
Апп 03 по лице / 109 159 189 209 259 299 299 269 189 129 /
Помошен кревет / 59 79 89 99 109 119 119 109 89 69 /
Вила DIOGENIS-Б
Клима со доплата
Студио 02 по лице / 109 159 189 209 259 299 299 269 189 129 /
 
ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ВО ТАБЕЛАТА ЗА БРОЈ НА НОЌЕВАЊА ПО ЛИЦЕ, БЕЗ ПРЕВОЗ
 
Доплати
 -климата се доплаќа 7 евра на ден по студио/ во апартман по користен клима уред;
ТУРИСТИЧКА ТАКСА: од 01.01.2018 година Министерството за туризам на Р.Грција има воведено туристичка такса за сите гости кои престојуваат во оваа држава, и истата се наплатува на лице место кај сопствениците на приватното сместување или на рецепција кај хотелското сместување.
 
НАПОМЕНА: Во студијата и апартманите се влегува првиот ден по 14.00 часот а се напуштаат последниот ден до 10.00 часот. Студијата и апартманите се чистат еднаш на три дена а постелнина се менува на половина смена. Додатните односно помошните кревети во Грција се секогаш на расклопување и со помала димензија од стандардните.
Прочитано 273 пати

КОНТАКТ

  • 11-ти Октомври бр. 13, 1400 Велес
  • +389 43 231 221

ОТВОРЕТЕ ЈА НАШАТА
А ОДБЕРЕТЕ ЈА ВАШАТА СТРАНА ЗА ПАТУВАЊЕ !!!

Работно време

Понеделник - петок 09.00 - 19.00

Сабота 09.00 - 13.30

Top