fbpx

Вила “Maria Lux ” се наоѓа во центарот на Ханиоти (веднаш до вила Maria) односно на почетокот на Плоштадот и нa oколу 150m oд плажа. Располага со 1/3 студио на ниско приземје и I кат и 3+2 апартмани со 1 спална на II и III кат. Вилата е ново изградена во Октомври 2018 година со комплетно нов мебел, опремени со: кујна (со комплетен прибор за онолку лица према број на легла + аспиратор, фрижидер...), тоалет, крпи за лице и тело, клима (БЕСПЛАТНА), ТВ, како и бесплатен интернет, гардеробер, сушара, широки балкони, масичка со столчиња со поглед напред на улицата, Плоштадот. Гостите кои ќе престојуваат оваа сезона ќе имаат чест да бидат први гости во вилата.

Бесплатно сместување за 3-то лице во студио / 3-то, 4-то и 5-то лице во апартман со една спална

EARLY BOOKING 15% попуст за уплата до 01.02.2019 | 10% попуст за уплата до 01.03.2019 | 5% попуст за уплата до 01.04.2019

 

"Maria Lux"
Ханиоти
термин
МАЈ ЈУНИ ЈУЛИ АВГУСТ СЕПТЕМВРИ
18 25 1 8 15 22 29 6 13 20 27 3 10 17 24 31 7 14 21
бр. ноќи 7 7 7 7 7 7 7 * 7 * 7 * 7 * 7 * 7 * 7 * 7 * 7 7 7 7 7
1/3 студио / сутерен 50 90 130 150 170 185 360 400 430 430 430 430 430 400 185 155 130 105 75
1/3 студио 55 100 140 160 180 195 380 420 450 450 450 450 450 420 195 165 140 115 85
АПТ /3+2 / (1 спална) 65 110 165 185 205 225 460 510 570 570 570 570 570 510 225 190 155 130 95
опис на ценовникот цени по лице со превоз цени за наем на цело студио без превоз цени по лице со превоз

НАПОМЕНА

- Цените се дадени по лице за 7 ноќи/8 дена со вклучен превоз | 3-то, 4-то и 5-то лице БЕСПЛАТНО сместување;
- Цените за 7 ноќи/8 дена (со *), се дадени за наем на цело студио без вклучен превоз;
- Цените се изразени во евра, за уплата во денарска противвредност 1€ = 62мкд.
- При резервација задолжителна уплата на аконтација од 30%, во случај на откажување, уплатената аконтација не се враќа;
- Во студио и апартман плаќаат минимум 2 лица | 3-то и 4-то и 5-то лице се сместуваат БЕСПЛАТНО, плаќаат само превоз;
- Во студио, дозволено е сместување на лица согласно со предвидениот капацитет, т.е. број на легла. Преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 7 години во кревет со двајца возрасни - БЕСПЛАТНО;
- Поради генерално чистење на студијата после секоја смена, истите се напуштаат во 10:00, а се добиваат околу 14:00 часот (локално време);
- Хигиената си ја одржуваат самите клиенти за време на престојот;
- Превоз од: Скопје / Куманово / Велес / Струмица / Удово / Гевгелија;
- Автобусот ги остава/зема патниците на околу 100m од вилата.
- Клима и Wi-Fi интернет - БЕСПЛАТНО!!
- Еarly Booking попустите НЕ се комбинираат со други попусти и НЕ важат за првиот и последниот термин.

ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ

- За уплата на два последователни термини (еден по друг), одобруваме 10% попуст на вториот термин;
- За аранжманите за 7 ноќи/8 дена (без *), при патување со сопствен превоз се намалува -10€ од цената по лице;
- Доплата за туристичка такса - околу 0.50€ од соба од ноќ (се плаќа во самиот објект);
- Доплата за превоз: 35€ за возрасни / 25€ за деца до 12 год. Деца до 2 год. - бесплатно (без седиште);
- Доплата за патничко осигурување

 

Автобуски превоз ХАНИОТИ, според термини од табелата Патни информации
Град на поаѓање Mесто на поаѓање Време на поаѓање Скопје - Ханиоти (340km)
Куманово: (бензинска Макпетрол - автопат) 04:15h
Скопје - Солун - Неа Модања - Калитеа - Ханиоти

Автопат (Е75)

Трошоци во еден правец:
Патерини во Македонија (180ден)
Патарини во Грција (1.80€)

Скопје: (паркинг пред VIP хотел наспроти саем) 05:00h
Велес: (бензинска Макоил, мотел Македонија) 05:45h
Неготино: (бензинска, Макпетрол) 06:10h
Г.П. Богородица: (бензинска, Oкта / Богородица) 07:00h
Поаѓање од Ханиоти: 15:10 по МК време / 16:10 по ГР време (на околу 100m од вилата)
Прочитано 1117 пати

КОНТАКТ

  • 11-ти Октомври бр. 13, 1400 Велес
  • +389 43 231 221

ОТВОРЕТЕ ЈА НАШАТА
А ОДБЕРЕТЕ ЈА ВАШАТА СТРАНА ЗА ПАТУВАЊЕ !!!

Работно време

Понеделник - петок 09.00 - 19.00

Сабота 09.00 - 13.30

Top