fbpx

Хотелот се наоѓа централно во местото Потос. Хотелот е комлетно реновиран пред 4 години. Во состав има 54 соби на приземје, прв и втор спрат, рецепција, ресторан за доручек на база шведска маса. Собите поседуваат wi-fi, клима уред (вклучен во цената), ТВ, WC, тераса, сеф, фен за коса, телефон (со доплата), мини бар (со доплата). Хотелот нуди стандардни двокреветни соби (два единечни кревети) а во некои има можност за дополнително легло. Хотелот е одалечен на само 100 м. од прекрасната песочна плажа, а се наоѓа на чекор од главното шеталиште, продавници, пекари, ресторани, таверни и сите видови забава. Гостите имаат можност за доплата на вечера (околу 7 евра ) во таверна која е во близина на хотелот (на сама плажа). Гостите на хотел Olympion можат да го користат базенот во хотел Anna Star кој се наоѓа на околу 100 м. одалеченост со нарачување на пијалок од барот на базенот.

 
Период
Услуга: ноќевање со појадок
Бр. на ноќевања 1/2
студио
02.06-09.06.19 7 129
09.06-16.06.19 7 159
16.06-23.06.19 7 210
23.06-30.06.19 7 179
30.06-09.07.19 9 275
09.07-18.07.19 9 309
18.07-27.07.19 9 339
27.07-05.08.19 9 339
05.08-14.08.19 9 339
14.08-23.08.19 9 339
23.08-01.09.19 9 309
01.09-08.09.19 7 219
08.09-15.09.19 7 209
15.09-22.09.19 7 189
22.09-29.09.19 7 159

Напомена:
-Цените во табелата се по лице за 7 или 9 ноќевања со појадок, за минимум 2 лица во соба
-1-во дете 2-11,99 год. во двокреветна соба на дополнително легло со двајца возрасни – 50% доплата од цената за возрасен
-Во цената на аранжманите е вклучено користењето на клима
-За резервирани два последователни аранжмани одобруваме 10% попуст на втората смена (не се комбинира)
-Сместување во собите е после 14 часот по локално време а напуштање на собите до 09 часот по локално време
-Цените се изразени во ЕУР за плаќање во денарска противвредност 1€ = 62 денари.

Автобуски превоз Скопје – Тасос – Скопје
•возрасни: 50 €
•деца од 2 до 12 години: 35 €
•деца до 2 години: БЕСПЛАТНО (не користи седиште)

Агенцијата оргранизатор не превзема одговорност за квалитетот и покриеноста на интернет конекцијата во капацитетите од понудата

 

 

Прочитано 7389 пати

КОНТАКТ

  • 11-ти Октомври бр. 13, 1400 Велес
  • +389 43 231 221

ОТВОРЕТЕ ЈА НАШАТА
А ОДБЕРЕТЕ ЈА ВАШАТА СТРАНА ЗА ПАТУВАЊЕ !!!

Работно време

Понеделник - петок 09.00 - 19.00

Сабота 09.00 - 13.30

Top