fbpx

Oпис: Холидеј Палас, поранешен Хилтон Интернационал, е единствениот хотел со директен поглед на познатата атракција на островот - Pontikonissi, и манастирот Мarija Vlachernes, на 4 километри од стариот дел на градот Крф , изградена во Kanoni, на 45.000 квадратни метри површина, на полуостровот кој се карактеризира како еден со особена природна убавина со борови дрвја, чемпреси, еукалиптуси и плажа со зелено-сини води.
Положба: во Канони, на 4 километри од стариот дел на градот Крф
Сместување: вкупно 256 соби, бунгалови и свии. Сите се опремени со: клима , директна телефонска линија, радио, сеф, бежичен интернет, ТВ, фен, минибар, лаптоп ( на барање ).
Услуга: полупансион
Содржини: рецепција, бар, конференциски сали, паркинг, плажа бар-ресторан, Базен бар-ресторан ,Суши бар-ресторан ,Ресторанот "Eptanissa" ,Ма Cocotte коктел бар-ресторан, библиотека.
Плажа: на плажа, лесен пристап до морето со лифт.
Спорт и забава: надворешен базен со солена вода, затворен загреан базен, 2 тениски игралишта, билијард, пинг понг, СПА центар, масажа, сауна, парна бања.

EARLY BOOKING !!!
-15% за резервации до 28.02.2018

 Corfu Holiday Palace Redovna 2019

Цените се дадени на ден по лице за сместување во соба според табелата, за минимум престој од 5 ноќи. За пократок престој можна е доплата (информации во агенција)
Цените се изразени во EUR за уплати во денарска противвредност (1€=62 MKD).

Туристичка такса за престој се плаќа директно во хотел:
- 5* хотели: 4 € од соба од ноќевање
- 4* хотели: 3 € од соба од ноќевање
- 3* хотели: 1.50 € од соба од ноќевање
- 1 & 2* хотели: 0.50 € од соба од ноќевање

Легенда:
DBL/TWIN - двокреветна соба (можен помошен кревет), SGL - еднокреветна соба, APP - апартман, Family - фамилијарна соба, SUITE – суит, Mezonette – мезонет, Bungalow – бунгалов, PV/MV - поглед на парк, SV - поглед на море, tv - телевизор, fr - ладилник (фриждер), ac - клима уред, BB - ноќевање со појадок, HB - полупансион (појадок и вечера), AI - (all inclusive) се вклучено.

 

 

Медија

  • Локација:
Прочитано 1070 пати

КОНТАКТ

  • 11-ти Октомври бр. 13, 1400 Велес
  • +389 43 231 221

ОТВОРЕТЕ ЈА НАШАТА
А ОДБЕРЕТЕ ЈА ВАШАТА СТРАНА ЗА ПАТУВАЊЕ !!!

Работно време

Понеделник - петок 09.00 - 19.00

Сабота 09.00 - 13.30

Top