fbpx

НА ПЛАЖА

Торони се наоѓа во југоисточниот дел од вториот крак на полуостровот Ситонија.Долгата песочна плажа и тиркизната боја на егејот заокружени со боровата шума го прават ова место вистински рај.Убава пешачка патека покрај плажа,многу детски занимливости,ресторани,маркети ,а пред се и највкусната и свежа риба се служи во Торони.Идеално место за одмор за секоја возраст.
Фамилијарен Хотел Флора е лоциран на само неколку чекори od плажа.Убаво опремени 1/3 студија во кој има еден дупли кревет и еден единечен, со комплетно опремена кујна со кујнски инвентар,мал фрижидер,решо,респиратор,Тв,клима уред,купатило со вц, и балкони со поглед на море и 1/4 апартмани со еден дупли кревет во кујната и два единечни кревети во спалната соба и балкон со поглед на море. Има паркинг простор за гостите од вилата.

РАСПРОДАДЕНО!!!

ЦЕНОВНИК НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН (ПОЈАДОК И ВЕЧЕРА)
КОРИСТЕЊЕТО НА КЛИМА УРЕДОТ, WI-FI и ПАРКИНГ – БЕСПЛАТНО

 

Hotel Flora Toroni 2

 

Доручекот и вечерата се дело на грчката кујна,приготвено од кувари со долгогодишно искуство.
Доручекот е составен од повеќе врсти на млечни производи,сувомеснати производи,јајца,тестенини домашно приготвени,банички,лиснато,мед,џем,путер,млеко,кафе,чај.
Вечерата е многу богата со зелени салати,ѕаѕики ,малиџано,хтипити,фета,тиквички многу вкусни сосови,голем избор од скара(гиро,сувлаки,полнета плескавица,кременадла,колбас) риба,традиционални готвени јадења,пасти,пици и десерт избор од баклава,кадаиф,сладолед или овошје.

Доручек од 09:00 – 10:30 часот
Вечера од 20:00 – 23:00 часот

ЦЕНИТЕ ЗА ТЕРМИНИТЕ (19.05; 26.05; 02.06; 09.06; 16.06; 01.09; 08.09 и 15.09) ОЗНАЧЕНИ СО ЗВЕЗДИЧКА * ВО ТАБЕЛАТА СЕ ПАКЕТ АРАНЖМАНИ И СЕ ДАДЕНИ ПО ЛИЦЕ ЗА:
7 ПОЛУПАНСИОНИ –ДОРУЧЕК И ВЕЧЕРА И АВТОБУСКИ ПРЕВОЗ
– за патување со сопствен превоз за пакет аранжманите се одбива 10€ по лице

ТРЕТО И ЧЕТВРТО ЛИЦЕ – БЕСПЛАТНО плаќа само превоз доколу користи

ДОПЛАТА ЗА ПРЕВОЗ:

35 € за возрасни – повратна карта;

25€ за деца до 12 години – повратна карта;

Деца до 02 години бесплатно – не користи седиште

Прочитано 3698 пати

КОНТАКТ

  • 11-ти Октомври бр. 13, 1400 Велес
  • +389 43 231 221

ОТВОРЕТЕ ЈА НАШАТА
А ОДБЕРЕТЕ ЈА ВАШАТА СТРАНА ЗА ПАТУВАЊЕ !!!

Работно време

Понеделник - петок 09.00 - 19.00

Сабота 09.00 - 13.30

Top