fbpx

ХОТЕЛ ALKYON - PARGA

Хотел ” Alkyon” се наоѓа во централниот дел на Парга, и оваа година е комплетно реновиран.
 
Хотелот располага со двокреветни и трокреветни соби. Собите располагаат со клима (вклучена во цена ), интернет, сеф. Исто така во склоп на хотелот има надворешен базен , чие што користење е бесплатно за гостите на хотелот.
 
(Појадокот се одвива во хотелот, а вечерата се одвива во ресторан Топ Кафе кој се наоѓа на 100м оддалеченост од Хотел Алкион, и гостите можат да бираат од следниве пориции кој се изготвуваат секојдневно: Порција пилешко суфлаки, порција свинско суфлаки, Бифтеки, Пилешки прсти, Грчка колбасица, Мусака, Пастичио, Порција Гиро. Сите порции се сервирани со пржен компир, салата, Ѕаѕики, пита лепче) Пијалокот се доплаќа дополнително на лице место.
 
-10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 30.04.2019 
 
Период Ноќевања Цена по лице BB Цена по лице HB Коментар
22.05-29.05.2019 7 ноќи 119 175 ПРОМО
29.05-05.06.2019 7 ноќи 129 185 ПРОМО
05.06-12.06.2019 7 ноќи 149 205  
12.06-19.06.2019 7 ноќи 159 215  
19.06-26.06.2019 7 ноќи 189 245  
26.06-03.07.2019 7 ноќи 219 275  
03.07-10.07.2019 7 ноќи 249 305  
10.07-17.07.2019 7 ноќи 329 385  
17.07-24.07.2019 7 ноќи 329 385  
24.07-31.07.2019 7 ноќи 329 385  
31.07-07.08.2019 7 ноќи 329 385  
07.08-14.08.2019 7 ноќи 329 385  
14.08-21.08.2019 7 ноќи 329 385  
21.08-28.08.2019 7 ноќи 329 385  
28.08-04.09.2019 7 ноќи 278 334  
04.09-11.09.2019 7 ноќи 249 305  
11.09-18.09.2019 7 ноќи 189 245  
18.09-25.09.2019 7 ноќи 159 215 ПРОМО
25.09-02.10.2019 7 ноќи 139 195 ПРОМО
 
Во цената е вклучено:
7 ноќевања со појадок
Користење на клима уред -Wi-Fi / Сеф
За уплатени два последователни термини 7+7 ноќевања одобруваме 7% попуст на терминoт со пониска цена.
Доплати:
1 во дете 0-5.99 Бесплатно – не користи легло
2 ро дете 0-11.99 години во трокреветна соба БЕСПЛАТНО
Трет возрасен во трокреветна соба -10eur на ден
Доплата за туристичка такса 1,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот).
Во цената не е вклучен превоз. Повратен превоз до Парга чини:
ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Парга:
Сопје (Дрводекор) – 45€ по лице
Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес -50€ по лице
Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) -45€ по лице
ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Парга:
Битола(Автобуска станица Транскоп – на перон)-40€ по лице
Прилеп (бензинска пумпа Luk Oil) -Трансфер до Битола -45€
Струга (Хотел Дрим)-Трансфер до Битола -45€ по лице
Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) -Трансфер до Битола -45€ по лице
Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) -Трансфер до Битола -45€ по лице
Ресен (спроти автобуска станица) -Трансфер до Битола -45€ по лице.
 
ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ:
За уплата на два или повеќе последователни термини одобруваме 7% попуст
Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител
Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус
Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)
Важат Општите услови на СКТМ

КОНТАКТ

  • 11-ти Октомври бр. 13, 1400 Велес
  • +389 43 231 221

ОТВОРЕТЕ ЈА НАШАТА
А ОДБЕРЕТЕ ЈА ВАШАТА СТРАНА ЗА ПАТУВАЊЕ !!!

Работно време

Понеделник - петок 09.00 - 19.00

Сабота 09.00 - 13.30

Top