fbpx

Апартмани Корач се лоцирани на околу 1200м – 1500м. од најпознатите плажи во Улцињ. Вилата располага со 8 апартмана распоредени на три ката.

Два дуплекс апартмани – површина од 40м2, две соби: една спална со брачен кревет и помошно легло, а другата дневна соба со тросед, двосед, помошно легло и кујна. Секој дуплекс апартман има сопствено купатило, балкон, клима уред, ТВ, интернет и паркинг простор. Капацитетот на апартманот е до 7 луѓе.

Шест мини апартмани – површина од 20м2, соба, сопствено купатило, балкон, клима уред, ТВ, интернет и паркинг простор. Исто така има и заедничка кујна сместена во ходникот, која ја користат два мини апартмана.

Покрај плажите има паркинг места што овозможува одење и враќање од плажа со автомобил.

ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ПО АПАРТМАН ПО НОЌЕВАЊЕ

ТИП НА СМЕСТУВАЊЕ:

ПЕРИОД:

01.06-30.06.21.

01.07 - 31.08.21.

01.09-30.09.21.

1.

Мини апартман

 21€

 27€

21€

2.

Дуплекс апартман

 41€

 55€

 41€

НАПОМЕНА:

- Цените се дадени за наем на апартман по ноќевање

- Цените се валидни за резервација на минимум 5 ноќевања
- Цена за повратен билет за возрасен 40 евра
- Користењето на собите започнува првиот ден од 14:00 часот, а се напуштаат последниот ден до 10:00 часот (багажот се остава на рецепцијата, предвидена за куфери)


ОПШТИ УСЛОВИ:

- За резервација задолжително уплата аванс 30% од вкупниот износ, целосна доплата 7 дена пред патување.
- Цените се дадени за наем на соба во евра, плаќањето е во денари (1 еур = 62 мкд.)
- Можност за уплата директно во агенцијата, во готовo, со кредитна картичка, трансакциска сметка и онлајн уплата на нашата веб страна
- Задолжително патничко осигурување – Може да се купи во агенцијата (5 евра за целиот престој за лица до 65 години)
- Во собите можат да престојуваат онолку лица колку што платиле за престојот во собата
- За хигиената на собите се грижат гостите
- Сите настанати штети за време на престојот се на товар на патникот
- За ова патување потребен е валиден биометриски пасош или лична карта
- Се патува преку Косово и Албанија
- Не е потребен PCR тест за влез во Црна Гора
- Агенцијата го задржува правото да објави дел од слободните (непродадени) капацитети на Last Minute понуда, претходно направените и потврдени резервации нема да подлежат на какви било промени во цената.

Прочитано 387 пати

КОНТАКТ

  • 11-ти Октомври бр. 13, 1400 Велес
  • Viber & WhatsApp 078 730 777

ОТВОРЕТЕ ЈА НАШАТА
А ОДБЕРЕТЕ ЈА ВАШАТА СТРАНА ЗА ПАТУВАЊЕ !!!

Работно време

Понеделник - петок 09.00 - 18.00

Сабота 09.00-13.00

Top